Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Velikonoční trhy

Datum konání : 20.3.-11.4.2010
Místo konání : Praha 1

Klasické tržiště s velikonočními produkty tento rok bude připraveno na třech lokacích v centru Prahy. Na Staroměstském náměstí, kde bude pro návštěvníky připraven každodenní kulturní program a dále pak na Václavském náměstí a Náměstí republiky.

K českým Velikonocím bezesporu patří bříza, a tak se ani letošní trhy neobejdou bez tohoto symbolu. Novinkou však je, že se historická Praha pyšní hned dvěma stromy. Staroměstské náměstí ozdobí patnáctimetrová bříza, zatímco náměstí Republiky zkrášlí strom o pět metrů nižší. Břízy jsou už tradičně darem Lesů ČR. Hlavním místem kulturní zábavy se stane podium na Staroměstském náměstí, které ožije folklorem, lidovou hudbou, tancem a dětskými představeními. Chybět nebudou ani zahraniční interpreti –
oproti minulým letům zavítá na velikonoční trhy ještě více evropských souborů, které návštěvníkům přiblíží kulturu a tradice své vlastní země. Velkým zpestřením programu jsou oslavy Apríla, soutěž v otevírání ústřic anebo králičí překážkové závody.

Pro nejmenší zájemce připravili organizátoři “dětskou staroměstskou dílničku”. Pod vedením odborných pracovníků tu poběží soutěže, divadélko i “škola řemesel”, ve které si děti vyzkouší pletení pomlázek, barvení vajíček a další výtvarné aktivity s velikonoční tématikou. Atmosféru jarní nálady dokreslí ZOO se živými zvířátky.

Otevírací doba
Prodejní domky se suvenýry a velikonočními výrobky budou otevřeny každý všední den od 9 do 19 hodin, o víkendech se provozní doba prodlouží do 20 hodin. Stánky s občerstvením mohou mít otevřeno denně do půlnoci. Dětská staroměstská dílna bude v provozu od pondělí do pátku, pokaždé od 15 do 18 hodin, zatímco o víkendu v ní poběží program od 11 do 19 hodin.

www.taiko.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.