Za čerty, draky a princeznami na pohádkové Staré Hrady

Veselé Vánoce na Starých Hradech

Veselé Vánoce na Starých Hradech


Ať už prší, padá sníh nebo svítí sluníčko, na Hradě a zámku Staré Hrady u Jičína je veselo po celý rok. Přijeďte se podívat na 350 pohádkových bytostí z pohádek čaroděje Archibalda I. Od sklepa až po půdu Vás provede krásná princezna, udatný rytíř nebo sám Archibald I., nejvyšší pohádkový čaroděj. Otevřeno je tu celoročně, v prosinci každý víkend a vánoční prázdniny, a to včetně Silvestra. Na letošní adventní čas jsme si pro Vás, děti i dospělé, připravili celou řadu akcí.
 
ČERTI a ČERTICE ze Starohradských pohádek Vám zpříjemní první prosincový víkend. Připravena je pro Vás pravá čertenická soutěž, čtení z Velké knihy hříchů a pro každého člobrdíka dárek od starohradského čerteníka. Na děti čeká pytel pekelně dobrých bonbonů a dospěláky zase ochutnávka pravé čertovské medovinky.
Na hradě Vás čekají pravé pohádkové VÁNOCE. Ochutnejte atmosféru vánoční pohádkové prohlídky a zažijte Vánoce našich prababiček. Čekají Vás tu dračí sněhuláci Drakuláci a s nimi nejedno překvapení se spoustou veselých kamarádů.
Opravdová princezna, rytíř, čaroděj nebo čarodějnice Vás zvou na DRAČÍ ČARODĚJNÉ POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY. Na hradě a v pohádkovém sklepení se usídlili draci skalní, ohniví, vodní, lesní, noční, bahenní, píseční, sněžní, hromoví, zlatí, teplomilní, sklepní, smaragdoví a mnoho dalších pohádkových bytostí z pohádek čaroděje Archibalda I. Na osobní audienci Vás ve své Dračí královské komnatě pak přijme i Jeho Veličenstvo Dračí král Rozumbraďák XVI. s dračí královnou jeho ženou Starostlindou a jejich dcerkami dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou. Pomozte nám zachránit princeznu Laskonku a nemine Vás ani pořádná pohádková odměna.
Spoustu pohádkových překvapení zažijete při návštěvě třech prohlídkových okruhů:
–          Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou
–          Zámecké pohádkové sklepení
–          Hradní pohádková půda
Všem milovníkům pohádkových knížek STAROHRADSKÉ POHÁDKY ČARODĚJE ARCHIBALDA I. s radostí oznamujeme, že právě v těchto dnech vychází již V. díl, kde kromě dalších 7 originálních pohádek a příběhů najdete i aktuální výčet všech zdejších pohádkových bytostí i s jejich obrázky a jmény. Pro prvních 500 objednatelů je připravena limitovaná dárková edice. Další novinkou pod vánoční stromek je stolní hra DRAČÍ OBŘÍ PEXESO, ve kterém najdete 56 karet s těmi nejoblíbenějšími starohradskými draky, dráčky, dračími rytíři a princeznami.
Staré Hrady přivítaly v loňském roce 105 tis. návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí. Otevřeno máme celoročně. Všechny akce, novinky, aktuální otevírací dobu, pohádkové knížky a další suvenýry najdete na www.starehrady.cz. Kontakt [email protected], tel. 602302265.
de
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Muzeum strašidel v samém centru Plzně

Icon 09.06.2021

Muzeum strašidel se nachází na západní straně nám. Republiky v samém centru města Plzně. U...

Celý článek

Zámek Blatná

Icon 12.05.2021

Že ho odněkud znáte? No aby ne. Dejte se na chvíli zavřít do hladomorny a spolu s princem ...

Celý článek

Olomoucký kraj potěší rodiny s dětmi

Icon 16.06.2021

Milujete přírodu, památky, pohodu a krásné prostředí? V tom případě vyražte do Olomou...

Celý článek

Halloweenské čtení pro děti – strašidelné knižní novinky jsou tady

Icon 06.10.2021

Představujeme veselé i strašidelné knižní novinky pro malé čtenáře. Nechte se inspirovat n...

Celý článek
Hrad Kost - Český ráj

Hrady a zámky České republiky

Icon 16.06.2021

Již za měsíc se otevře většina bran našich hradů a zámků. Oblíbená místa pro výlety s rodi...

Celý článek

Gotické tvrze Kestřany

Icon 16.05.2021

Chcete zažít středověk na vlastní kůži? Tak v Kestřanech máte ideální příležitost. V&...

Celý článek
Reklama
Reklama