Nový zámek Kostelec nad Orlicí, přátelský nejen k dětem

Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Nový zámek Kostelec nad Orlicí


Prázdniny dětem utíkají většinou rychleji než by si přály, ale pro rodiče se často vlečou a brzy jim docházejí nápady, kam se ještě s ratolestmi vydat.
Máme pro Vás tip. Přijeďte do Kostelce nad Orlicí.
Na kraji města, ukrytý v anglickém parku na Vás čeká zámek. Vypadá tak trochu jako polárkový dort, ale nebojte se, nerozteče se. Počká na Vás a nabídne Vám prohlídku zámecké expozice Život v biedermeieru, ve které Vám ukáže,  jak se bydlelo a žilo před 180 lety. A jestli máte psa, vezměte ho s sebou. U nás mají pejskové vstup dovolen.
Pokud máte rádi výtvarné umění, vyběhněte do 2. patra, do Galerie Kinský. V ní najdete od 19. 7.  do  17. 8. retrospektivní výstavu českého akademického malíře Jiřího Kaloče. Vyčerpaní uměním i historií (tedy vyčerpaní rodiče) se mohou přesunout do Toniovy zámecké kavárny a v klidu si dát oběd nebo jen kávu s dortíkem. Ani pro děti občerstvení v kavárně nechybí – kuřízek, hranolky, zmrzlina, palačinky, poháry, domácí limonáda. Jsme připraveni i na malé strávníky, kterým ohřejeme přinesenou stravu, maminka je může v klidu přebalit apod.
dsdsdasNasycené a odpočinuté děti se poté mohou vydat za další zábavou a dalším setkání s uměním.  Naproti kavárně je zbrusu nové dětské hřiště a v něm stojí Strom příběhů. Na jaře letošního roku, když se hřiště budovalo, byl vyřezán a namalován na přání Františka Kinského, majitele Nového zámku.  Vznikl z fantazie výtvarnice a loutkářky Michaely Bartoňové. Některé postavy na kmeni stromu příběhů byly původně loutkami v jejích divadelních hrách, jako třeba Trumpetanda z anglické hry Fiddlestick. Některé prostě vznikly a vylouply se z kmene stromu. Strom příběhů je inspirace pro vyprávění Vašim dětem. A jaké postavy zde žijí? Shora shlíží dolů Zoborožec z Afriky a taky Tukan a ještě jiní ptáci, kteří se usadili poblíž Toniovy zámecké kavárny. Z knihovny se přestěhoval učitel Fenykl a na stromě vyučuje z moudrých knih dvě lištičky. Trumpetanda ladí buben na příští koncert v Zrcadlovém sále… a dvě sovy podřimují a sní o cestě lodí. Ryba vyšla z moře a začetla se do zámeckého menu. Nebo si čte detektivku?  Nebo pohádku? Nebo životopis hraběcí rodiny? Kolem dokola kmene probíhají beruščí závody a snaží se uniknout hladovým ptákům, což se jim daří asi tak, jako běžícím postavám na řeckých vázách. Sedmisviňka zmizela do dutiny stromu a hlídá tam zlatý klíček. Datel v puntíkatém kabátku právě odešel z návštěvy z domu, ve kterém bydlí Chlebánek a Drobenka. Nahoře nad tím vším sedí trochu tlustý andílek, shlíží dolů na vaše děti a má je rád.
Chcete Strom příběhů vidět na vlastní oči? Tak přijeďte do Kostelce nad Orlicí, můžete jet vlakem, autem i na kole. Všechny cesty vedou k nám. Těšíme se na Vás.
Nový zámek Kostelec nad Orlicí,  nositel Stříbrného certifikátu Baby friendly, zapojený do projektu Cyklisté vítáni
Více na www.zamekkostelecno.cz
Kresby autorky Michaely Bartoňové najdete na http://paper.michaelabartonova.cz/
sdfsdf

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Na choltický zámek za vodníky i discgolfem

Icon 01.05.2021

Zámek Choltice a jeho rozlehlá obora je stvořená pro výlet s dětmi – pohádková prohl...

Celý článek

Zámek v Mikulově

Icon 12.04.2021

Barokní dominanta jihomoravského Mikulova vás alespoň na chvíli přenese do Itálie.

Celý článek

Zvíkov – král českých hradů

Icon 15.05.2021

Jeden z nejkrásnějších českých hradů najdete 18 kilometrů severovýchodně od města Pís...

Celý článek

Orlík – blyštivý klenot nad Orlickou přehradou

Icon 15.05.2021

Orlický zámek, vystavěný na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou, dříve připomínal opravdu ...

Celý článek

Zámek Blatná

Icon 12.05.2021

Že ho odněkud znáte? No aby ne. Dejte se na chvíli zavřít do hladomorny a spolu s princem ...

Celý článek

Gotické tvrze Kestřany

Icon 16.05.2021

Chcete zažít středověk na vlastní kůži? Tak v Kestřanech máte ideální příležitost. V&...

Celý článek
Reklama
Reklama