Hrad Křivoklát zahajuje sezónu 2013 již v březnu

Program pro děti

Neprakta na hrad


Při slavnostním zahájení může návštěvník shlédnout vernisáž výstavy NEPRAKTA NA HRAD! a již tradiční „věšení klíčů“.
Pro letošní sezónu si správa hradu Křivoklátu připravila několik novinek – například vzdělávací programy pro dětské návštěvníky nebo rozšíření nového prohlídkového okruhu NA HRADBY!, který bude otevřen i v pondělí.
Již několikátým rokem zahajuje hrad Křivoklát návštěvnickou sezónu již v březnu. Zahájení sezóny na hradě propukne 23. 3. v 11:00 hodin, proběhne již tradiční „věšení klíčů“ a symbolické otevření hradu kastelánem Luďkem Frenclem, otevření řeky Berounky starostou Roztok Vladimírem Melčem a otevření cyklostezky ředitelem neziskové organizace Rakovnicko Radomírem Dvořákem. Roztoky u Křivoklátu. Posléze bude uděleno každoroční „Ocenění za mimořádný přínos hradu Křivoklátu“ a bude následovat vernisáž výstavy Neprakta na hrad!, která představí kresby známého kreslíře Jiřího Wintera – Neprakty. Celodenní akci zpříjemní hudební doprovodný program a klasické prohlídky hradu.
V letošním roce připravuje správa hradu několik novinek. Kromě stálé nabídky se chystají novinky pro dětské návštěvníky v podobě vzdělávacích programů. V roce 2013 se bude správa hradu Křivoklátu zaměřovat na základní školy z okresu Rakovník a dětské návštěvníky, kteří přijdou o prázdninách s rodiči na hrad. Pro regionální základní školy se bude realizovat půlroční vzdělávací projekt Václav IV. očima dětí, který byl vytvořen v návaznosti na 650 leté výročí od korunovace Václava IV. na českého krále. O prázdninách pak mohou děti zažít zábavu s edukační pracovnicí na hradě Křivoklátě a načerpat vědomosti o historii hradu a Křivoklátska jinou formou, než klasickou prohlídkou. Plánované vzdělávací aktivity jsou součástí širší vzdělávací koncepce NPÚ – Edukace jako nástroj pro zkvalitnění péče o kulturní dědictví.
Stálou nabídkou na hradě jsou prohlídkové okruhy. Novinkou v roce 2013 je rozšíření třetího okruhu Na hradby!, který je přístupný bez průvodce a otevřen netradičně i v pondělí. Kromě stálých okruhů Gotické paláce a Celým hradem může návštěvník i v letošní sezóně navštívit noční prohlídky s divadelním představením, nebo může objevovat krásy okolí v křivoklátských lesích na několika vycházkových okruzích kolem hradu Křivoklátu.
www.krivoklat.cz
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Město Chrudim

Icon 16.01.2021

Chrudim je největším městem turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko. Leží na rozhraní Želez...

Celý článek

Na choltický zámek za vodníky i discgolfem

Icon 01.05.2021

Zámek Choltice a jeho rozlehlá obora je stvořená pro výlet s dětmi – pohádková prohl...

Celý článek

Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Icon 22.02.2021

Palác z 16. století vás překvapí krásným výhledem a několika unikátními místnostmi. Zajímá...

Celý článek

Zámek Červený hrádek

Icon 10.01.2021

Raně barokní zámek se nachází uprostřed malebné krajiny na místě, kde stával původní hrad ...

Celý článek

Muzeum Benátecka

Icon 17.03.2021

Na benáteckém zámku sídlí Muzeum Benátecka se svými hravými atraktivními expozicemi věnova...

Celý článek

Pohádkový hrad a zámek STARÉ HRADY u Jičína

Icon 25.12.2020

Kam s dětmi na výlet, aby se bavila celá rodina? Vydejte se na Staré Hrady, na hrad a záme...

Celý článek
Reklama
Reklama