Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


HLEDÁ SE POLÁRKA

Nové představení “Hledá se Polárka” pod umělou hvězdnou oblohou připravili pracovníci Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně pro svoje nejmenší diváky (scénář a režie David Koval, Štěpán Ledvinka). Pohádkový příběh s detektivní zápletkou vypráví o malém chlapci, který nedobrovolně stráví noc v sále velkého planetária, kde prožije až nečekané dobrodružství. Společníkem se mu stane přístroj planetária, se kterým bude pátrat po zmizelé Polárce. Podezřelá jsou hned tři souhvězdí. Bude některé z nich usvědčeno ze zmizení Polárky? Mají všichni skutečně tak dobré alibi? Nebo je všechno úplně jinak?

Děti se nejen seznámí s tím, co všechno mohou zahlédnout na skutečném nebi, ale také s brněnskou hvězdárnou. Proč je ozdobena tolika kopulemi? Co se v nich ukrývá? Pohádkový pořad je doprovázen poutavými kresbami Josefa Hajného a podmanivým hlasem Zdeňka Junáka.

Premiéra se uskuteční v sobotu 7. března v 15 h, reprízy budou každou následující březnovou a dubnovou (do 19. 4.) sobotu a neděli v 15 hodin.

Termín: 7.března – 19.dubna

Další informace o programové nabídce Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně získáte na www.hvezdarna.cz
Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně, p. o. je příspěvkovou organizací zřízenou statutárním městem Brnem.

Komentáře lze přidat přes facebook.