Děti zamíří na pardubické letiště za Alíkem

foto Jana Štípková

Aviatická pouť


 Mezinárodní den dětí připadá každoročně na 1. červen, shodou okolností ten den letos začíná v Pardubicích již třiadvacátý ročník Aviatické pouti.
Její program není zaměřen pouze na leteckou show, ale nabízí rozličné zábavné aktivity pro celou rodinu. Proto rodiče s dětmi, které nebaví jen sedět, ale chtějí získat i rozličné zážitky, jistě zavítají první červnový víkend na pardubické letiště.
„Větší či menší dětské dny se konají na řadě míst naší vlasti, ale program Aviatické pouti nabízí nejen pohled na letadla, ale i na rozličnou bojovou techniku, hasičské vozy, letecké modely či veterány. Každoročně se mezi návštěvníky najde řada kluků, kteří právě u nás vidí poprvé zblízka například historický tank nebo současnou vojenskou techniku, kterou si většinou mohou pod dozorem i ozkoušet,“ říká Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické poutě.
Koordinátorka dětského dne na Aviatické pouti Marie Schillerová k tomu dodává: „Vyžití na letišti najdou i ty děti, které technika přímo neláká nebo se chtějí jen tak vydovádět. Program Dětského dne bude po oba dny protkán řadou zajímavých soutěží připravených ve spolupráci s partnery AP. Tradičně velkou prezentaci doplněnou technikou a soutěžemi bude mít Policie ČR a pro letošní rok připravil jeden z partnerů akce novinku, v podobě velkého multifunkčního stanu nazvaného Veselá Koopa. V něm bude pro děti mimo jiné připravena zajímavá hra, po jejímž úspěšném absolvování všichni obdrží průkaz Dětského leteckého navigátora. Zábavné aktivity jsou připraveny také ve vojenském retro městečku a na všechny soutěže v areálu letiště bude po oba dva dny dohlížet všem dětem dobře známý pes Alík, maskot dětského internetového portálu alik.cz. Samozřejmostí jsou i tradiční pouťové atrakce a letecký den by pochopitelně byl neúplný bez vyhlídkových letů. Také letos mohou zájemci využít jedinečnou možnost podívat se na Pardubice a okolí z paluby vrtulníku.“
Spíše pro rodiče dětí je na sobotu připraven dopolední koncert populární skupiny Čechomor. Pokud si ho dospělí budou chtít užít bez starosti o své ratolesti, tak Aviatická pouť nabízí rodičům i možnost svěřit děti do péče Baby stanu.
Všechny soutěže, atrakce, ale i koncert Čechomoru jsou součástí Aviatické poutě, a proto na ně platí standardní jednotné vstupné. Navíc je dobrou tradicí, že do areálu letiště mají děti do 6 let vstup zdarma a děti ve věku 6 – 15 let mají snížené vstupné v hodnotě 50,- Kč.
Aktuální novinky k programu Aviatické poutě i k Dětskému dni s Alíkem jsou průběžně zveřejňovány na stránkách www.aviatickapout.cz.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Icon 07.03.2021

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., sídlí od roku 2000 v novogotickém zá...

Celý článek

Dům U Zlatého prstenu

Icon 01.01.2021

Počátky dějin domu U Zlatého prstenu souvisí s jeho polohou v těsném sousedství Týnského d...

Celý článek

Pevnost poznání v Olomouci

Icon 20.01.2021

Místo, kde se zamilujete do vědy  Na první pohled vidíte historickou budovu, bývalý d...

Celý článek

Muzeum romské kultury

Icon 26.01.2021

Unikátní muzeum, které bylo otevřeno v roce 1991, leží pouze 10 minut od centra Brna. Chlo...

Celý článek
Reklama
Reklama