Zdarma do zoo a na bruslení

Zdarma do ZOO Liberec


Ve spolupráci se ZOO Liberec, Plaveckým bazénem Liberec a společností S group SPORT FACILITY MANAGEMENT zajistilo město Liberec dětem do 15 let na úterý 20. listopadu volný vstup do zoologické zahrady a na veřejné bruslení do Svijanské arény v areálu Městského stadionu Liberec (v době 17.45 – 18.45 hodin).
Ve stejný den mohou děti ve věku do 15 let využít také zvýhodněného vstupného do bazénu, přičemž za 1,5 hodiny zaplatí symbolických 10 korun.
Připomínáme, že i v tento den bude pro děti zdarma zpřístupněná 65 metrů vysoká věž historické budovy radnice, v časech 10.00, 13.00 a 15.00 hodin. Zájemci se mohou hlásit v Městském informačním centru. Prohlídky se konají jen za příznivého počasí a skupina bude omezená na dvacet osob.
Světový den dětí (Universal Children’s Day) se ve většině států světa slaví jako významný den 20. listopadu. Má za úkol připomenout světové veřejnosti práva a potřeby dětí. Totiž ne všude na světě mají děti dostatek jídla a pití, přístup ke vzdělání nebo zdravotní péči. Světový den také upozorňuje na právo na rovnoprávnost dívek a chlapců, na život bez dětské práce a vykořisťování nebo na právo na nedotknutelnost lidské důstojnosti.
Poprvé se Světový den dětí slavil v desítkách zemí světa v roce 1953. O rok později tuto myšlenku přijalo Valné shromáždění Organizace spojených národů.
Datum 20. listopadu zároveň představuje výročí přijetí Deklarace práv dítěte OSN v roce 1959. Ve stejný den v roce 1989 pak došlo k přijetí Úmluvy o právech dítěte, kterou od té doby ratifikovala většina států světa. Tento den by proto měl být věnován také podpoře zájmů a cílů Charty a pro lepší životní podmínky dětí ve světě.
Ačkoliv OSN všem zemím doporučilo, aby si Světový den dětí připomínaly 20. listopadu, některé státy zvolily jiný termín. Někde dokonce pozměnily i název a význam. V lednu slaví den dětí například v Egyptě a Thajsku, v dubnu v Mexiku a Turecku, Japonsko vyhlásilo svátkem 5. květen. V africké Guinei trvají oslavy dokonce celý měsíc. Ve stejný den jako Češi, tedy 1. června, si Mezinárodní den dětí připomínají i Číňané, obyvatelé zemí bývalého východního bloku a Skandinávie. České děti tak mohou oslavovat svůj svátek rovnou dvakrát do roka. V USA se Den dětí slavil zpočátku také 1. června, ale postupně se na něj zapomnělo.
Zdroj: http://www.liberec.cz, autor – Jan Král

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Hurvínek slaví neuvěřitelné 95. narozeniny

Icon 30.04.2021

95 je úctyhodný věk. Takového věku se obvykle dožívají pouze senioři! A Hurvínek je malý k...

Celý článek

Zámek plný hraček. Otevření nových expozic v Kamenici nad Lipou

Icon 11.06.2021

Rájem dětí i rodičů se stal půvabný zámek Kamenice nad Lipou u Jindřichova Hradce, který j...

Celý článek

Pohádkový hrad a zámek STARÉ HRADY u Jičína

Icon 25.12.2020

Kam s dětmi na výlet, aby se bavila celá rodina? Vydejte se na Staré Hrady, na hrad a záme...

Celý článek

1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů

Icon 18.05.2021

Zveme Vás na 1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů, které proběhnou na pražské Císař...

Celý článek

Muzeum strašidel v samém centru Plzně

Icon 09.06.2021

Muzeum strašidel se nachází na západní straně nám. Republiky v samém centru města Plzně. U...

Celý článek
Reklama
Reklama