Lipno – rodinná pohoda v alpském stylu

Lipno - dovolená s dětmi

Lipno – dovolená s dětmi


Lipno mají mnozí spojené především s létem, koupáním a cyklovýlety.
V posledních letech však lipenský areál prošel překotnými změnami a stal se vyhledávanou zimní destinací.Díky rozsáhlým službám zaměřeným na rodinnou dovolenou se dostal především do hledáčku rodičů. Zážitkový slalom, Fox park kapitána Lipánka, apré ski, ale také Stezka korunami stromů, Aquaworld či bruslařská dráha. To je jen pár lákadel, která čekají návštěvníky Lipna.
Ať už je zima nebo léto, lipenský areál neustále inovuje a snaží se svým návštěvníkům dovolenou co nejvíce zpříjemnit. Přestože se rozsahem sjezdovek nevyrovná velkým areálům, ve službách je předčil. Co více, v Lipně na vás dýchne atmosféra, která je dobře známá všem, kteří zažili lyžování v Alpách. I proto je Ski areál Lipno jediným pětihvězdičkovým lyžařským areálem v jižních Čechách.
Návštěvníky tu čeká 8 sjezdovek mírnější povahy v celkové délce 8280 metrů. Na vrchol lyžaře vyvezou tři moderní čtyřsedačkové lanovky a občerstvit se během dne mohou ve více jak 20 restauracích, kavárnách a bufetech. Nechybí skicrossové dráhy, snowpark či půjčovna. Letošní novinkou je navíc zážitkový slalom, na kterém si mohou poměřit své síly zdatní lyžaři či elektronický skipas, který návštěvníkům ušetří čekání ve frontách. Stačí si při první návštěvě pořídit skipas a dále jej podle potřeby dobíjet online. O navození pohodové atmosféry se postarají pravidelně pořádané akce, jakými je například nedělní Vítání hostů ve stylu apré ski nebo sobotní odpoledne s lišákem Foxem pro děti. Že v Lipně myslí především na zákazníky už ocenili i v zahraničí. Letos získali cenu EDEN Evropské komise za přístup k odbourávání bariér, a to nejenom u rodin s dětmi, ale také seniorů či hendikepovaných.
Hlavní chloubou lyžařského areálu je však rozsáhlé instruktorské zázemí pro malé i velké, Foxpark kapitána Lipánka, který patří v České republice mezi vůbec největší. Přístup do něj je navíc zdarma. Foxpark a přidružený Skischool Lipno park zahrnují dvě výukové plochy, čtyři kobercové pojízdné pásy a mnohé interaktivní prvky pro děti. 120 školených instruktorů se postará jak o první lyžařské pokusy vašich ratolestí, tak o zdokonalení vašeho lyžařského stylu, ať už jste začátečník nebo pokročilý. Na přístupu k žákům si zde dávají opravdu záležet, i proto je se školou spokojená i nejnáročnější klientela. Děti se učí techniku zábavnou formou a instruktoři vymýšlejí zábavné hry, aby udržely jejich pozornost. S učením navíc pomáhají maskoti lyžařské školky, Lišák Fox a kapitán Lipánek. O intenzivnější výuku se postarají privátní lekce, využít ale můžeme také rodinné či skupinové výuky.
Slevy, kam se podíváš
V Lipně jsou si dobře vědomi, že lyžování není levná záležitost, i proto se snaží návštěvníkům, kteří se pravidelně vracejí vycházet vstříc mnohými slevami. Jednou z nich je Lipenský žolík – při každém pátém nákupu celodenního skipasu získáte jeden navíc zdarma. Služby, za které byste si v jiných areálech připlatili, můžete na Lipně využívat zcela zdarma – parkoviště, skibus, Foxpark kapitána Lipánka či skicross. Zárukou zajímavých slev je také Lipno Card. Karta hosta zaručí slevy na skipasy, do půjčovny, ale také třeba na Stezku korunami stromů. Samozřejmostí jsou slevy pro seniory, hendikepované či děti do 6 let, kteří na Lipně lyžují za „dvacku“. Za tu ostatně může lyžovat i běžný návštěvník v případě, že v den nákupu slaví svátek či narozeniny, stačí se jen u pokladny přihlásit a předložit doklad potvrzující datum.
Nikdy nekončící zábava
Ani mimo svah se nebudete nudit, stačí si jen vybrat. Ti, kteří by do svého programu uvítali pořádný přírodní zážitek, mohou vyrazit na Stezku korunami stromů, otevřenou po celý rok. Stezka turisty provede mezi vrcholky vzrostlých stromů až do výšky 40 metrů a prostřednictvím didaktických stanic je seznámí s okolní přírodou. Děti potěší interaktivní zastávky s lanovými prvky, na kterých si mohou vyzkoušet fyzickou zdatnost a obratnost. Odměnou turistům bude překrásný výhled z rozhledny na zasněžené Lipno a v případě příznivého počasí i na Alpy. I zde navíc myslí na lyžaře, a proto si i u Stezky mohou zájemci vypůjčit turistické boty a ty své lyžařské na chvíli schovat do úschovny.
Nadšenci do bruslí by určitě neměli opomenout známou bruslařskou dráhu na zamrzlé hladině lipenského jezera. Na Lipně vzniká na přelomu prosince a ledna a celkově měří přes 11 kilometrů. Pravidelně udržovaná dráha zajistí dostatek prostoru nejenom pro jednotlivce, ale také rodiny s kočárkem. Pokud návštěvníci brusle zapomenou, mohou se obrátit na půjčovnu, ve které si brusle mohou zapůjčit.
Pokud toužíte po pořádné dávce adrenalinu, vyzkoušejte psí spřežení, a to včetně instruktáže. O své bezpečí se přitom nemusíte obávat, na trase dlouhé dva kilometry vás bude doprovázet instruktor. Za trochu odvahy vám bude odměnou nezapomenutelná jízda zimní krajinou.
Ti, kteří by lyžování či bruslenírádi na chvíli vyměnili za „indoor“ aktivitu a chtěli si odpočinout od zimy, mohou vyrazit do Aquaworldu Lipno. Relaxovat lze ve vířivce či finské bylinné sauně. Děti mezitím mohu dovádět na skluzavce, v bazénku s protiproudem či nedávno otevřeném Hopsáriu, které nabízí hned několik skluzavek, prolézaček a nafukovacích atrakcí.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

BRuNO family park – zábavní park v Brně!

Icon 25.12.2020

Největší zábavní park v Brně! 40 atrakcí na 4 000 m2 ve vnitřní klimatizované čá...

Celý článek

1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů

Icon 18.05.2021

Zveme Vás na 1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů, které proběhnou na pražské Císař...

Celý článek

Dopravní hřiště pro veřejnost na Praze 5 je opět v provozu

Icon 05.06.2021

Dopravní hřiště najdete při Základní a Mateřské škole Barrandov I., která sídlí na adrese ...

Celý článek

Muzeum romské kultury

Icon 26.01.2021

Unikátní muzeum, které bylo otevřeno v roce 1991, leží pouze 10 minut od centra Brna. Chlo...

Celý článek

Zámek plný hraček. Otevření nových expozic v Kamenici nad Lipou

Icon 11.06.2021

Rájem dětí i rodičů se stal půvabný zámek Kamenice nad Lipou u Jindřichova Hradce, který j...

Celý článek

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus

Icon 21.03.2021

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus jsou otevřeny každý den kromě pondělí, a to od...

Celý článek
Reklama
Reklama