Kam na lyže s dětmi, zahraniční či české hory?

Kam na lyže s dětmi?

Kam na lyže s dětmi?


Chystáte se postavit vaši malou ratolest poprvé na lyže nebo dokonce na snowboard? Sami jste aktivní lyžaři a váháte, zda dítě „vyklopit“ rovnou na svahu v Alpách nebo spíše začít v tuzemsku? Zde vám nastíníme pro a proti obou variant, abyste svému dítěti představili zimní sporty v té nejlákavější podobě.

Alpy – skvělé služby s jazykovou bariérou

V Alpách oceníte na rodinném výletě za lyžováním hlavně špičkové služby. Z pohledu lyžování pro děti bývají samozřejmostí bezplatné vleky pro děti do 4 let věku. Bezplatné jsou často i doplňkové služby jako dětský park, hřiště nebo školka s hlídáním. Samostatnou kapitolou je ubytování, kde děti do 5 let mají pobyt v hotelu či penzionu zdarma, tak jak to známe například z letních dovolených.
Nevýhodou, pokud si lyžařkou výuku nechceme vzít plně na svá bedra, je jazyková bariéra mezi dítětem a instruktory v lyžařské škole. Pro dítě může jít o šok z neznámých lidí mluvících cizím jazykem a stud pak může malého lyžaře paralyzovat natolik, že pohyb na sněhu pro něj bude spíše utrpením, než zábavnou novinkou.
Při lyžování mimo ČR také nesmíte opomenout odpovídající pojištění na hory, neboť případná zranění by se bez něj mohla znatelně prodražit. To ovšem neberte jako nevýhodu zahraniční zimní dovolené. Dnes lze pohodlně a rychle sjednat pojištění na cesty online a nemusíte se bát ani nákladů na připojištění za rizikové sporty, kdybyste se rozhodli v rámci výletu zkusit i např. snowtubing, skialpinismus či snowkiting. Na AllianzDirect.cz najdete vše v základní ceně.

Krkonoše – na dosah domovu, když dítě brečí

Lyžování na tuzemských sjezdovkách má tu výhodu, že s dítětem nemusíte daleko cestovat a v případě, že se mu ježdění vůbec ale vůbec nelíbí, je to kousek domů. Česky mluvící lektoři navážou s dítětem kontakt a třeba ho i naučí jezdit na v Čechách tolik oblíbené pomě, která mnohým z nás činí problémy dodnes.
Nevýhodou je časté zpoplatňování vleků i pro děti do 5 let a zatím malá možnost vyžití ve specializovaných dětských snowparcích. Výjimkou jsou např. krkonošské Herlíkovice, kde najdete bezpečný a zábavný dětský park spolu s přívětivými instruktory, kteří se budou dítěti ochotně věnovat.
Pokud jste dítěti zatím nepořídili vlastní lyže, v českých střediscích rovněž lehce ušetříte na půjčovném. K dispozici bývají kompletní sety s přilbou a rukavicemi. V Alpách existují mezi půjčovnami a středisky větší cenové rozdíly. I zde nezapomínejte na pojištění půjčeného vybavení pro případ zlomení nebo krádeže a neváhejte se na podmínky zeptat obsluhy.
V každém případě je nutné pamatovat hlavně na bezpečnost dětského sjezdaře, kterou korunuje váš trpělivý přístup k vyučování zimních sportů. Ten zajistí, že se dítěti bude líbit v Alpách i v Krkonoších, hlavně když budete trénovat obloučky společně.
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů

Icon 18.05.2021

Zveme Vás na 1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů, které proběhnou na pražské Císař...

Celý článek

Dopravní hřiště pro veřejnost na Praze 5 je opět v provozu

Icon 05.06.2021

Dopravní hřiště najdete při Základní a Mateřské škole Barrandov I., která sídlí na adrese ...

Celý článek

Tajuplné příběhy okolí Berounky aneb vodácká dovolená v kraji Oty Pavla

Icon 06.06.2021

Vydejte se na 4denní plavbu po královně českých vodáckých řek – Berounce. Klidně se linouc...

Celý článek

Sedačky na kolo Bobike

Icon 26.08.2021

Značka cyklosedaček Bobike je díky svému původu v Nizozemí oblíbená především v zemích Ben...

Celý článek

DEN PRO OSTROV. Tradiční akce pro celou rodinu

Icon 07.06.2021

Nenechte si ujít zábavnou akci pro celou rodinu. V programu vystoupí ostrovské kapely, pre...

Celý článek

Je to tady! MINI B7 na Skalce

Icon 15.09.2021

Zábavný den pro malé i velké sportovce. B7 je mezi běžci známý pojem. Na Skalce si ji může...

Celý článek
Reklama
Reklama