Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Zámek Červený hrádek

Zámek Červený hrádek najdete severně od Jirkova na úpatí Krušných hor.

Historie zámku

Původní hrad Borek byl založen před rokem 1415 rodem Kraa. Ve 20. letech 15. století byl hrad dobit husity a následně opravován. Fasáda byla natřena červenou barvou, tehdy získal hrad nový název – Červený hrádek. Zrekonstruovaný raně barokní zámek má charakteristické schodiště na čelní straně, výzdoba zámku je tvořena i sochařskými díly Jana Brokoffa, který zde působil ve 2. polovině 17. století.

Současnost

Od roku 1995 získalo zámek do vlastnictví město Jirkov, dnes zde sídlí Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Jirkov. V zámku je možné navštívit restauraci, vinárnu, ubytovat se v luxusních zámeckých pokojích nebo si projít prohlídkový okruh. V prostorách zámku se konají svatební obřady, společenské a kulturní akce.

Prohlídka historického okruhu začíná v každou celou hodinu. Začátek poslední prohlídky je vždy 1 hodinu před zavírací dobou.

Doba trvání prohlídky je přibližně 60 minut.

Veřejnosti jsou přístupné galerie a kaple sv. Jana Křtitele v přízemí a zrcadlový a rytířský sál, lovecký salonek s obrazárnou, pracovna Maxe Egona Hohenlohe-Langenburg, chodby a další prostory v prvním patře.

Prohlídkový okruh

Součástí prohlídkového okruhu je v roce 2010 prodejní výstava historických hraček, výstava Nostalgie – výstava  certifikovaných sběratelských panenek a doplňků paní Hany Nové a výstava panenek – Šklebíků věnovaná památce paní Hany Šimečkové. Panenky s hadrovým tělíčkem a gumovou nebo vinylovou hlavičkou jsou vyrobeny na nejvyšší úrovni a každá panenka je dokončena do nejmenšího detailu. Nejzajímavější jsou tváře panenek vyjadřující nejrůznější emoce – radost, smutek, smích, pláč, údiv nebo nazlobenost. Výstava je opravdovým evropským unikátem, o čemž svědčí velký zájem návštěvníků.

Expozice jsou přístupné každý den od 9,00 do 16,00.

Výstava Nostalgie a výstava Šklebíků potrvá do konce roku 2010.

Mimo prohlídkový okruh se v prostorách zámku nachází hotel, nabízející ubytování ve stylově zařízených zámeckých pokojích a luxusních apartmá, cena ubytování je od 500,- Kč za osobu. Kapacita hotelu je 55 míst

Dále je součástí zámku vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu, restaurace, vinárna a oranžerie. Restaurace je otevřena každý den od 11 do 22 hodin a v letních měsících nabízí posezení v krásných prostorách zámeckého nádvoří.

Svatební obřady

Na zámku je možné uzavřít občanský i církevní sňatek, pro tyto účely je určena zámecká kaple a Rytířský sál. Na přání snoubenců se na nádvoří zámku a na louce před zámkem konají venkovní obřady.

www.zamek-cerveny-hradek.cz
recepce@zamek-jirkov.cz
tel.: +420 474 684 560

Návštěvníkům zámku doporučujeme navštívit unikátní z větší části zachované Městské historické sklepy v Jirkově.

Otevírací doba:
úterý až neděle 10:00 – 16:00 (poslední prohlídka začíná v 16 hodin)
Vstupné: Dospělí 40,- Kč
Děti, studenti, důchodci a držitelé ZTP 20,- Kč

Prohlídka začíná vždy v celou hodinu. Prodej vstupenek v Informačním centru (u městské věže).

Provozní doba je platná od 1. května 2009 do 31. října 2009.
Předem objednané skupiny mají při vstupu do sklepů přednost před ostatními turisty.
e-mail: info.centrum@jirkov.cz
tel.: +420 474 654 265

Projekt zámky a hrady Krušnohoří

Dovolte, abychom Vám představili zámky Červený hrádek a Klášterec nad Ohří na české straně Krušných hor a zámky Augustusburg, Lichtenwalde a hrad Scharfenstein na straně saské, které se spojily v rámci projektu Společný marketing zámků a hradů v Krušnohoří. Při jejich návštěvě budete překvapeni nejen jejich polohou v bezprostřední blízkosti hranic, ale i odlišností stavebních stylů a rozmanitostí nabízených aktivit.

Novogotický zámek Klášterec nad Ohří

zrcadlící se v řece Ohři, s desetihektarovým dendrologicky bohatým parkem.Můžete zde vidět Muzeum českého porcelánu, jakož i expozici japonského, čínského a evropského porcelánu.  Zavítat lze do Pohádkové země Vítězslavy Klimtové a na výstavu loutek rodiny Kopeckých. Za návštěvu určitě stojí Thunská hrobka, zámecká věž a expozice minerálů z místních lokalit.

www.zamek-klasterec.cz


Renesanční zámek Augustusburg,

označovaný jako koruna Krušnohoří, leží 516 m vysoko uprostřed překrásné hornaté krajiny. Od většiny německých zámků se odlišuje především ojedinělou architekturou a mimořádnou různorodostí expozic, kterou osloví široký okruh návštěvníků. Ti zde najdou například muzeum motocyklů, muzeum lovné zvěře a ptactva, muzeum kočárů, zámecký žalář s výstavou, zámecký kostel, studniční dům, vyhlídkovou věž a další.

www.die-sehenswerten-drei.de

Nově zrekonstruovaný barokní zámek Lichtenwalde

na úpatí Krušných hor, obklopený nádherným parkem s četnými fontánami, je skutečným skvostem saské krajiny. Uvnitř zámku jsou ve více než 30 historických prostorech a kabinetech umístěny rozsáhlé expozice evropského, asijského a západoafrického umění. Moderna a dějiny zde stojí naproti sobě.
www.die-sehenswerten-drei.de

Pohádkový hrad Scharfenstein,

tyčící se vysoko nad údolím řeky Zschopau, proslul jako rodiště krušnohorského lidového hrdiny Karla Stülpnera. Ten také bude vaším průvodcem při prohlídce muzea tradičních krušnohorských hraček, muzea vánočního lidového umění a expozice „Lidové umění mrknutím oka“. Výstavy jsou doplněny kreativní dílnou „Čas zážitků“, obchůdky na hradním nádvoří a hradní věží. Hrad Scharfenstein je ideálním cílem výletu pro celou rodinu.

www.die-sehenswerten-drei.de

Podrobnější informace o připravovaných kulturních akcích, možnostech stravování, ubytování a pořádání nejrůznějších oslav naleznete na internetových stránkách jednotlivých objektů.


Kontakt:
Červený Hrádek 1
Jirkov 43111
+420 474 684 560
www.zamek-cerveny-hradek.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.