Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Poutě

Národní kulturní památka Vyšehrad

Vyšehrad je oblíbeným místem procházek nabízejících úchvatné výhledy na Prahu a řadu významných památek.

(Pokračování textu…)

Legendární Lightning se vrací do Pardubic – Aviatická pouť 2014

P38-L

P38-L

Velkou událostí Aviatické pouti v roce 2009 se stalo premiérové představení legendárního amerického dvoutrupého stíhače P-38L Lightning.
Tehdy čerstvě zrenovovaný stroj byl ještě v období zkoušek a pilot ho z pochopitelných důvodů ještě šetřil, přesto tento stříbrný krasavec s červeným býkem na přídi pardubické diváky uchvátil. (Pokračování textu…)

Matějská pouť 1. 3. – 21. 4. 2014

Matějská pouť 2014

Matějská pouť 2014

Nejznámější a nejnavštěvovanější poutí v naší republice je Matějská pouť v areálu Výstaviště Holešovice.
Letos se koná v termínu 1. 3. – 21. 4. 2014. (Pokračování textu…)

Svatoanenská a svatojakubská pouť v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště

Slavnostní zahájení tradiční svatoanenské a svatojakubské poutě S dobovým jarmarkem a zahradní slavností k poctě Albrechta z Valdštejna a Václava Budovce z Budova.
Slavnost začíná mší v kostele sv. Jakuba, pokračuje procesím, bohatým kulturním programem s 80 kostýmovanými učinkujícími a dobovým jarmarkem a zahradní slavností. (Pokračování textu…)

Kalenská pouť a noční výstup na Sněžku

Kam s dětmi o prázdninách

Kalenská pouť

Tradiční Kalenská pouť bude opět zahájena startem padesátikilometrového Nočního výstupu na Sněžku za východem Slunce, který bude odstartován za doprovodu dechové kapely od Sokolovny v Dolní Kalné v pátek 5. července mezi 17. a 20. hodinou.
V sobotu 6. července se návštěvníci mohou mimo jiné těšit na vystoupení skupiny historického šermu Novica a na břišní tanečnici Kairu. (Pokračování textu…)

Klatovská pouť 2013

Srdečně zveme všechny na Klatovskou pouť, která v letošním roce proběhne od pátku 12. 7. do neděle 14. 7.
V prostoru náměstí Míru bude postaveno hlavní pódium XX. ročníku mezinárodního folklórního festivalu. V rámci MFF vystoupí taneční soubory z České republiky, Slovenska, Ruska, Gruzie, Chorvatska a Číny.
Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v pátek od 17.00 hodin na hlavním pódiu na náměstí Míru. (Pokračování textu…)