REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 3.10. a svátek má Bohumil

Vlastivědné muzeum v Olomouci vás vzdělá i pobaví interaktivní formou

Vlastivědné muzeum v Olomouci

nám. Republiky 823/5, 779 00 Olomouc, Česko, Zobrazit na mapě

Vlastivědné muzeum Olomouc je muzeum zaměřené na historii a místopis středomoravského regionu. Jeho zřizovatelem je Olomoucký kraj, a kromě hlavního sídla v Olomouci spravuje také zámek v Čechách pod Kosířem a Arboretum Bílá Lhota.

Vlastivědné muzeum Olomouc
Dokumentace expozice Olomouc – patnáct století města.

Nádherné stálé expozice Vlastivědného muzea Olomouc

Přes jeden a půl tisíce exponátů, desítky interaktivních prvků, počítačové hry i vlastní dokumentární filmy o přírodě. To vše tvoří novou zážitkovou Přírodovědnou expozici ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Poutavá, hravá, zábavná i poučná expozice Příroda – od počátku bez konce.

Další expozice Příroda Olomouckého kraje seznamuje návštěvníky s přírodními poměry tohoto regionu od nížin v okolí Olomouce přes hornaté prostředí Nízkého Jeseníku až po vysokohorský terén Hrubého Jeseníku a Králického Sněžníku.

Olomouc — patnáct století města vám představí sedm hlavních historických témat, jež tvoří ucelený příběh dějin města, vyprávěný od 6. století, drsné doby raného středověku, až po naši současnost, práh jednadvacátého století. Nesmírně bohatou historii Olomouce přitom v nové expozici dokládá široké spektrum předmětů od archeologických nálezů. Například památky uměleckého řemesla a knižní kultury, dokumentární filmy z 20. století a zprostředkovávají moderní technologie

Panovníci, církevní hodnostáři, umělci, vědci, vojevůdci i sportovci, kteří byli v minulosti spjati s naším regionem, se představují v nové stálé expozici Vlastivědného muzea v Olomouci nazvané Galerie osobností Olomouckého kraje.

Vlastivědné muzeum Olomouc

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA