REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Praha 6 vás nadchne! Největší farmářské trhy, různorodá architektura i divoká příroda

Městská část Praha 6

Československé armády 601/23, 160 00 Praha 6-Bubeneč, Česko, Zobrazit na mapě

Šestý pražský obvod nacházející se na severo-západě města je jednoduché si zamilovat. Bydlet zde by chtěl snad každý. Naleznete tu jak krásnou přírodu, tak architektonické skvosty a celkově se tu nudit rozhodně nebudete.

Pokud se do Prahy vydáte na víkendový výlet, nenechte si ujít sobotní Farmářské trhy na Kulaťáku, které se konají od března do prosince, kdy na ně plynule navazují trhy adventní. Farmářské trhy patří k největším farmářským trhům u nás.

Dalším zajímavým střetávacím místem je Kulturní centrum Kaštan, které má široké zaměření. Těšte se na koncerty, divadelní představení pro děti i dospělé, přednášky, filmové projekce či různé festivaly, přehlídky a pravidelné výstavy.

Břevnovský klášter prý nese svůj název podle břevna, které leželo v potůčku Brusnice, u níž se setkal český kníže Boleslav a pražský biskup Vojtěch, kteří klášter založili. Jedná se o nejstarší mužský fungující klášter u nás. Toto místo na vás zcela určitě dýchne svou historií.

Břevnovský klášter. Praha 6. Foto: ©Licence Wikimedia Commons

Pokud máte rádi procházky, vydejte se do Obory Hvězda, která již od svého založení sloužila jako královská honitba, a také byla oblíbeným místem pro různé slavnostní příležitosti, jako byly korunovace nebo diplomatické návštěvy. Dnes je obora přírodní a národní kulturní památkou. Je oblíbeným místem běžců, cyklistů a v zimě běžkařů. Početnou skupinu návštěvníků tvoří samozřejmě i rodiny s dětmi. V Oboře Hvězda to žije, pravidelně se tu konají různorodé kulturní a sportovní akce.

Park Ladronka je všeobecně známým rájem sportovců, naleznete zde stezky pro kola i in-line brusle. Oblíbený okruh je dlouhý přes 4 kilometry. K využití jsou tu i další sportoviště. Naleznete zde také solidní zázemí, hned u dráhy stojí statek s restaurací, bufetem, půjčovnou sportovního vybavení a dětským hřištěm. Vyžití najdou malí i velcí.

Divoká Šárka. Romantické údolí je součástí Prahy 6. Foto: ©Agentura Paseo

Praha 6 ukrývá ještě jeden poklad. Je to poklad v podobě přírodní krásy, kde naleznete klid a odpočinek od rušivých elementů velkoměsta. Jedná se o romantické údolí Divoká Šárka, kde se při procházkách kolem Šáreckého potoka můžete kochat okolními skalisky. Divoká Šárka zahrnuje soutěsku Džbán, Čertův Mlýn a stepi rozprostírající se nad nimi. Patří k nejčlenitějším a nejmalebnějším pražským lokalitám. V letních měsících se můžete osvěžit na místních koupalištích, v zimě si přijdou na své běžkaři a bruslaři.

Milovníky dopravních prostředků potěší Muzeum MHD, kteří v tramvajové vozovně v pražských Střešovicích naleznou jedinečnou sbírku památek z historie městské hromadné dopravy v Praze.

Muzeum Městské hromadné dopravy ve Střešovicích. Foto: ©Muzeum MHD

Unikátním stavením je bezesporu Národní technická knihovna v Dejvicích nacházející se v areálu technických vysokých škol známé jako ČVÚT. Architektonické řešení budovy jde v ruku v ruce se současnými trendy moderní architektury, designu, výtvarného umění a knihovnictví.

Národní technická knihovna v Dejvicích. Foto: ©Městská část Prahy 6

Další velice zajímavou budovou je Müllerova vila. Interiér vily prezentuje luxusní obydlí připomínající prvorepublikový životní styl rodiny řadící se do pražské vyšší společnosti. 

Na Praze 6 je nejen skvělé žít, ale stojí ji navštívit i v rámci poznávání a volnočasových výletů.

Praha 6. Foto: ©Agentura Paseo

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA