REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa

Pec pod Sněžkou 230,  542 21 Pec pod Sněžkou, Zobrazit na mapě

Nejen díky své blízkosti Sněžky je Pec pod Sněžkou významným horským městečkem i důležitým výchozím bodem v Krkonoších. Nabízí pestrou paletu sportovních aktivit, zábavu pro děti i relaxaci v údolí i na hřebenech. Branou do Pece pod Sněžkou je Velká Úpa, kde se nachází největší dětské hřiště široko daleko. Herní Krajina Pecka se prostírá mezi poznáním přírody a zážitkem z architektury ve výšce 1062 m n. m. u horní stanice lanovky na Portášky.

Navštívit však doporučujeme i horní stanici lanovky na Hnědý Vrch, kde nevynechejte 27 metrů vysokou rozhlednu s úchvatným panorama Sněžky a okolí.

V létě v pohorkách, v zimě v přeskáčích. Lanovky jsou totiž součástí SkiResortu Černá Hora – Pec, který je jedním z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek u nás. Prozkoumat můžete i krásy okolních hřebenů, díky skialpinistickým a běžkařským trasám, které se v létě změní na cyklostezky, značené turistické trasy i romantické chodníčky. Výlety si můžete zpestřit návštěvou místních minipivovarů na trase Krkonošské pivní stezky. Ať už vymrznete na běžkách, dáte si do těla celodenní túrou a nebo Vám jen nevyjde počasí, můžete si tělo prohřát v sauně nebo zrelaxovat ve vířivce, které u nás najdete téměř v každé chalupě.

Po sportovních zážitcích a odpočinku nezapomeňte nakrmit Vás i Vaši duši. Z nabídky si vyberete lokální i světovou gastronomii a kulturní akce od gastronomických festivalů, přes výstavy fotografií a obrazů až ke koncertům a divadelním představením. Vašemu zájmu určitě neujde ani přehlídka tradiční i současné architektury.

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa jsou místy, kde stojí za to strávit hned několik dní. Ubytujte se u nás a využívejte výhod Karty hosta. Každý den můžete vyrazit za jiným dobrodružstvím.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA