REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Město Albrechtice a okolí vás okouzlí. Krtečkova studánka, Eldorádo Hynčice, cyklotrail i pumptrack

Město Albrechtice

nám. ČSA 27/10, 793 95 Město Albrechtice, Česko, Zobrazit na mapě

Malebné městečko Město Albrechtice se nachází v podhůří Hrubého Jeseníku v Moravskoslezském kraji, nedaleko Krnova. Do Polska je to, co by kamenem dohodil. Albrechtic je po Čechách sice víc, ale jen tyto se odlišují tím, že mají svůj statut přímo v názvu jako první slovo.

Město Albrechtice. Foto: ©Město Albrechtice

Dominantou Města Albrechtice je bezesporu kostel Navštívení Panny Marie. V docházkové blízkosti se nachází několik rozhleden, kde se můžete pokochat krásnými výhledy, třeba rozhledna Hraniční Vrch a rozhledna Na Skalce. Malé návštěvníky jistě uchvátí rovinatá naučná Pohádková stezka ke Krtečkově studánce, na které naleznete řadu interaktivních prvků a her. Eldorádo Hynčice je jakýmsi průkopníkem dinoparku, jedná se o první park tohoto druhu u nás, ocení ho nejen rodiny s dětmi. Dalším zajímavým a neobvyklým místem k návštěvě je Muzeum praček na Vraclávku, najdete ho v obci Hošťálkovy – Vraclávek. Mají zde unikátní sbírku pracích mechanismů z let 1850–1950. Pro milovníky vlaků máme dobrou zprávu, severně od Města Albrechtice se nachází Osoblažsko a jeho úzkokolejka, kde se svezete parním vlakem po nejklikatější úzkorozchodné dráze. Nudit se v této oblasti nebudete ani v zimních měsících, nedaleko města se nalézá SKI PARK Vráclavek vlek Vráclavek, kde si příznivci zimních sportů přijdou na své.

Město Albrechtice. Foto: ©Město Albrechtice

Sportovci ocení také Pumptrackovou modulární dráhu, která je ideální pro jízdu na kole, koloběžce, skateboardu či inline bruslích a je dostupná celoročně. Novinkou pro milovníky cyklistiky je Cyklotrail LENOCHOD, což je jednoduchá a nenáročná terénní cyklostezka, která byla vybudována v roce 2022.  Další novinkou je také nové discgolfové hřiště. Stále více populární volnočasová aktivita je přístupná v parku Bedřicha Smetany. Milovníci historie by určitě neměli vynechat úchvatný zámek Linhartovy, ten najdete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Na zámku to žije, pravidelně se zde koná řada kulturních událostí a výstav.

Nedaleký Krnov vám zas nabídne krásné historické budovy jako je Radniční věž, Krnovská synagoga a spousty krásných kostelů. Vzdělat se můžete v Městském muzeu Krnov, v Muzeu nábytku nebo si můžete prohlédnout výstavu panenek, kočárků a hraček. Pány jistě potěší možnost prohlídky řemeslného pivovaru Nachmelená opice.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA