REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 21.1. a svátek má Běla

Houbařská sezóna v plném proudu – odpojte se a vydejte se na sběr

22. 9. 2024

Houbaření je takový tradiční český koníček. Není divu – je neodmyslitelně spjaté mimo jiné i s chatařením. A kdo by kupoval drahé a nekvalitní houby v supermarketu, když si je může nasbírat sám? Léto teplým počasím výletům moc nepřálo. Dopřejte si místo toho dovolenou plnou hub na podzim!

Proč vyrazit na houby?

Na to by se dalo odpovědět jednoduše: Proč ne? Možná bydlíte ve městě a do lesa daleko. Spousta pracovních povinností, dlouhé cestování a spoustu dalších argumentů může leckoho odradit.

Pokud patříte k lidem, kteří jen vzpomínají na to, jak houbařili v dětství, možná je právě teď na čase se od každodenního shonu odpojit a vyrazit do přírody.

REKLAMA

Houbaření může mít i nečekané zdravotní benefity. Čas v lese prokazatelně zvyšuje odolnost proti stresu a celkově působí na mentální zdraví velmi pozitivně. K tomu si dopřejete dávku zdravého pohybu na svěžím podzimním vzduchu a na konci se odnětí zdravou houbovou pochoutkou, plnou antioxidantů a dalších prospěšných látek.

No může to být ještě lepší? Snad jen najít čas…

REKLAMA

Víkendový nebo týdenní pronájem chaty nejen pro houbaře

Houbaření je u nás skoro takový závod. Jakmile do lesa dorazíte pozdě, na houbu nejspíš nenarazíte.

Co si takhle udělat víkend (nebo dokonce celou dovolenou) věnovaný vaší duševní pohodě? Není nic jednoduššího! Stačí si najít chatu nebo chalupu k pronájmu v lokalitě, která je vám nejbližší. S tím vám pomůže třeba Interbohemia.cz.

A pak už se jen dobře vyspat v tichu a tmě na chalupě mimo civilizaci, uvařit si ranní kávu a s rodinou, přáteli nebo klidně osamotě vyrazit do lesa na sběr hříbků, i dalších lahodných houbových pochoutek.

Kdy a kde si nasbíráte suroviny na tu nejlepší míchanici?

Nejlepším časem pro sběr hub je nepochybně podzim. Nejvíce rostou přibližně 10 dní po dešti, v příjemném teplém počasí.

A kde na houby narazíte nejčastěji? To je tajemství každého houbaře. Ale co se lokality týká, určitě se nemusíte omezovat dlouhým vyhledáváním na internetu. Jakmile trefíte správné počasí, plný košík hub najdete v jakémkoliv českém lese.

Tak co, dopřejete si letos i vy pořádnou domácí míchanici z vlastních hub?

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA