REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s.

Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s.

Hradební 632 500 03 Hradec Králové, Zobrazit na mapě

Královéhradecké Divadlo Drak je scénou, kde si na své přijdou diváci od 3 do 99 let. Jeho tvorba vychází nejen z tradice (východo)českého loutkářství, ale také z principu originální autorské tvorby pro děti i dospělé, založené na imaginaci a neotřelé nápaditosti. Za svou historii bylo často průkopníkem nových metod a tvůrčích postupů a získalo četná ocenění u nás i v zahraničí.

Tato loutková scéna byla založena v roce 1958. Za více než šedesát let existence divadla mohli vidět jeho inscenace diváci v téměř 650 městech a obcích nacházejících se v 38 různých zemích na pěti kontinentech. Divadlo sídlí v centru města, v klidné vilové čtvrti na břehu řeky Orlice, kde má od roku 1963 svou stálou scénu v budově bývalého Studentského domova. V roce 2010 se divadlo rozrostlo o budovu Labyrintu disponující studiovou scénou, interaktivní laboratoří i výstavními prostory a je sídlem Mezinárodního institutu figurálního divadla, které je vzdělávacím a výzkumným divadelním centrem.

Drak má ve svém portfoliu jak divadelní inscenace, tak bohaté tvůrčí programy pro veřejnost i pro školy a dlouhodobě se věnuje divadelnímu vzdělávání školních dětí a pedagogů.

Divadlo Drak je spolu s Klicperovým divadlem a neziskovkou kontrapunkt jedním ze spolupořadatelů červnového divadelního festivalu REGIONY – Mezinárodní divadelní festival.

Labyrint Divadla Drak

Labyrint Divadla Drak v sobě spojuje galerii, hernu, prostor pro kreativní tvůrčí programy a studiovou scénu. Celý objekt byl vytvořen na míru snahám o propojování umění a vzdělávání a nabízí možnosti poznávání nejen tajů divadelního umění, ale i světa kolem nás a nás samých.

Labyrint Divadla Drak vznikl v roce 2010 v jedné z budov bývalých Tereziánských kasáren, která byla po rekonstrukci přímo propojena s původní budovou divadla.

V prvním patře Labyrintu je umístěna stálá expozice Příběh Draku 1958–2018, mapující prvních šedesát let divadla. Ve druhém patře najdou návštěvníci Dračí Laboratoř, originální multimediální hernu s moderními trenažéry, které jim umožní si vyzkoušet typické divadelní profese a galerijní prostor pro krátkodobé výstavy.
Labyrint je místem, kde se pravidelně pořádají nejenom divadelní představení, ale i koncerty, mezinárodní rezidence a interaktivní výukové programy a dílny, které jsou určené veřejnosti, školním skupinám i pedagogům.
Od roku 2022 je Labyrint Divadla Drak členem mezinárodní sítě Hands on! International Association of Children in Museum a Asociace muzeí a galerií.

Kalendář akcí pro toto místo

Divadlo Drak
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA