Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Vlaky

Dům vláčků – fascinující svět železnic

Dům vláčků

Dům vláčků

Chcete-li vyrazit na nenáročný výlet a zůstat při tom v Praze, doporučujeme k návštěvě Petřiny – nejstarší panelové sídliště. V bývalém obchodním domě zde nedávno vznikl Dům vláčků – ráj milovníků velkých a malých železnic, s největší sbírkou modelů u nás. (Pokračování textu…)

Svatomartinská jízda a křest motoráku Nautilus

Výlet krásnou mašinkou

Výlet krásnou mašinkou

Přijede letos sv. Martin na svém bílém koni včas, jak předpovídají lidové pranostiky, nebo bude mít – jako už poněkolikáté – zpoždění?
Pokud to zase nestihne, vyjeďte mu s námi vstříc v sobotu 15. 11. do podzimem vybarvených kopců České Kanady. (Pokračování textu…)

Na Kokořínsko s párou …

Kam s dětmi vlakem

Na Kokořínsko s párou….

Tradiční akce s parními vlaky na trase Mladá Boleslav – Mšeno – Mělník (a zpět).
Historické vozy tažené parní lokomotivou 310.0134. Program na nádraží ve Mšeně: železniční drezínky, auto-moto veteráni, vojenská šarvátka, dvouplošníky, pouťové atrakce, hudba, občerstvení. Zažijtete 8. června 2013. (Pokračování textu…)

Benešovsko pro děti i nadšence historie, a plné novinek!

Benešovsko pro děti i nadšence historie, a plné novinek!

Benešovsko pro děti i nadšence historie, a plné novinek!

Přemýšlíte, kam na výlet? Máme skvělé tipy, jak pro cyklisty, turisty, vodáky, nadšence o historii, tak i pro rodiny s dětmi.
Benešovsko leží asi 40 km jihovýchodně od Prahy, v nádherné přírodě s rozlehlými lesy, noblesním zámkem Konopiště a neméně krásným zámkem Jemniště. Město Benešov pro vás připravilo pro tuto sezónu hned několik novinek. (Pokračování textu…)

Poslední šance navštívit výstavu Železničních hraček v Mělníku!

Z historie malé železnice aneb železniční hračky

Z historie malé železnice aneb železniční hračky

Dlouhodobá výstava „Z historie malé železnice aneb železniční hračky“ v Regionálním muzeu Mělník končí.
Historické modely a soupravy plechových vláčků z let 1890–1960 můžete shlédnout do neděle 31. 3. 2013. (Pokračování textu…)

Pojeďte s VZP na výlet historickým motoráčkem!

Na výlet s VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) připravila na sobotu 1. září 2012 pro rodiče s dětmi skvělý výlet. Z pražského hlavního nádraží vyjede speciální motoráček VZP, který zamíří ve stopách legendárního Posázavského Pacifiku k hradu Český Šternberk až do malebného městečka Kácov. (Pokračování textu…)