Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Slavnost

150. výročí bitvy u Hradce Králové

Rekonstrukce bitvy. Foto Ondřej Littera

Rekonstrukce bitvy: Foto O. Littera

Dne 3. července 1866 se na polích poblíž Hradce Králové odehrála jedna z největších bitev 19. století. Na návrší kolem vesničky Chlum se proti sobě postavilo 436 tisíc rakouských a pruských vojáků v rozhodující bitvě o vedoucí postavení mocností v tzv. „Německém spolku“. Výsledkem byla úplná porážka rakouských vojsk, která pruskému kancléři Otto von Bismarckovi umožnila vytvořit sjednocené Německé císařství. Krvavá bitva si vyžádala životy 16 tisíc vojáků a 11 tisíc koní. (Pokračování textu…)

Výlet ve státní svátek – Svatováclavský jarmark a selský trh v Hlinsku

sda

28.9. je volno!

V pondělí 28. září 2015 od 9 do 17 hodin bude v okolí řeky Chrudimky v Hlinsku opět živo. Na počest Svatého Václava, patrona země české, se v prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou uskuteční již tradiční Svatováclavský jarmark, jeden z největších hlineckých jarmarků.  (Pokračování textu…)

Léto s rakovnickou knihovnou

Rakovnické cyklování 2015

Rakovnické cyklování 2015

Letní program knihovny v Rakovníku je každoročně zaměřen na veřejnost. Knihovna nabízí výstavu, divadelní představení, sportování a výtvarné dílny. (Pokračování textu…)

Držitel Grammy Oran Etkin povede v Praze jedinečný hudební workshop pro děti

Držitel Grammy Oran Etkin povede v Praze jedinečný hudební workshop pro děti

Oran Etkin povede v Praze jedinečný hudební workshop pro děti

Šestý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz přiváží v dubnu do Prahy to nejzajímavější ze současné především americké jazzové scény. Kromě hvězdného obsazení koncertů, na kterých zazáří například legendární baskytarista Marcus Miller či trio The Bad Plus, se můžete těšit také na workshopy pro děti i dospělé. (Pokračování textu…)

Ochutnejte Vysočinu! Ne salám, ale brambory

366-slavnosti-brambor-2014-velky_4

Slavnosti brambor 2014

Letošní podtitul slavností „Ochutnejte Vysočinu“ ve vás sice může evokovat oblíbený salám, ale nenechte se zmást. Hlavním jmenovatelem všech radovánek, her i specialit slavností v Bystřici nad Pernštejnem jsou brambory, tak typické pro tento kraj.
(Pokračování textu…)

Svatováclavské slavnosti na Budči u Zákolan

Slavnosti pro děti i rodiče

Slavnosti pro děti i rodiče

Zveme všechny rodiče s dětmi a další výletníky k návštěvě raně středověkého hradiště Budeč, kde se již dvě desetiletí odehrává vždy 28. září oslava svátku patrona českých zemí.  (Pokračování textu…)