Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Rozhledna

Prašná brána

Kam s dětmi o víkendu

Prašná brána

Prašná brána je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Právě zde začínala pražská královská cesta a sem vedla významná silnice z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny. (Pokračování textu…)

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna

Rozhledna byla vystavěna pro Jubilejní zemskou výstavu v roce 1891 na podnět zakladatelů Klubu českých turistů. Pro stavbu věže, inspirované projektem pařížské Eiffelovi věže, byl vybrán vrch Petřín a lokalita v nadmořské výšce 318 m. (Pokračování textu…)

Staroměstská mostecká věž

Kam s dětmi

Staroměstská mostecká věž

Gotická věž tvořící bránu do Starého Města pražského. Věž sloužila zároveň jako brána, kterou procházeli čeští králové, kteří putovali na Pražský hrad ke korunovaci do chrámu sv. Víta. (Pokračování textu…)

Malostranská mostecká věž

Vyšší z obou věží stojících na malostranském břehu Vltavy je nejmladší částí celého Karlova mostu.

(Pokračování textu…)

Město Liberec

Ještěd - výlet s dětmi

Ještěd

Vítejte v Liberci

Vítejte ve stotisícové metropoli severních Čech, ležící v kotlině sevřené Jizerskými horami a Ještědským hřebenem. (Pokračování textu…)

Rozhledna Vladimíra Menšíka

[inspic=720,left,fullscreen,thumb]U obce Hlína nedaleko Ivančic byla postavena nová rozhledna, která nese jméno českého herce a rodáka z Ivančic Vladimíra Menšíka.

Informace
Stojí nedaleko místa kde původně stávala jedna z nejstarších rozhleden na jižní Moravě (v letech 1910 až 1944). Moderní věž vysoká cca 22 metrů, stojí v nadmořské výšce 450 metrů. Na stavbě se podílely město Ivančice, obec Hlína a Klub českých turistů. (Pokračování textu…)