Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Lodě

Jihočeská Plavební

Na výlet s dětmi po řece

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici  v turistické destinaci Českobudějovicko Hlubocko konkrétně v Týně nad Vltavou a Hluboké nad Vltavou.
Těšit se můžete na výletní vyhlídkové lodě na pravidelných linkách. Lodě, které svým vzhledem působí romanticky a dokonale zapadají do zdejšího prostředí.
(Pokračování textu…)

Poznejte krásy údolí řeky Labe z lodi

Krásy údolí řeky Labe z lodi

Krásy údolí řeky Labe z lodi

I letos v Ústí nad Labem a okolí bude možné využít letní linkovou dopravu. Plavby lodí Marie, která není tradiční výletní lodí, jsou určeny především rodinám s dětmi a seniorům. Můžeme doporučit kombinaci s kratšími cyklo nebo pěšími výlety za turistickými cíli na Ústecku. (Pokračování textu…)

Nejstarší přívoz v Čechách se otevírá po několika staletích. Láká k mimořádným plavbám po Berounce

Na výlet přívozem i s dětmi

Na výlet přívozem i s dětmi

Historické dokumenty uložené ve Zbraslavském klášteře dokládají existenci přívozu až do roku 1158. Jde o vůbec nejstarší prokazatelně doložený přívoz v Čechách. Unikátní plavby v adventním čase začínají tento pátek a poslední lodě vyrazí na Berounku poslední adventní neděli 21. prosince. (Pokračování textu…)

Vodácké výpravy s půjčovnou Dronte

DRONTEObdobí letních dovolených přímo vybízí k jinému putování než po souši. A protože v naší zemi je vhodných řek hned několik, stojí za to si některou z nich vybrat.  (Pokračování textu…)

Výlet historickým parníkem na Slapy

paroplavba-slapy-2012

Parníkem na Slapy

Do přírody se můžete vydat třeba i na palubě lodi.
Pravidelně každou sobotu a neděli pluje loď nebo historický kolesový parník Vyšehrad na celodenní výlet na Slapy a zpět. Během plavby Vás čekají krásné výhledy z horní paluby lodi i jejích kajut a samozřejmě bohaté občerstvení. To ve spojení s netradičním prostředím lodi udělá z víkendového výletu zážitek pro Vás i Vaše děti. (Pokračování textu…)

Přijďte nebo doplujte o víkendu na závodiště Chuchle, čeká Vás bohatý program!

Datum konání: neděle 7. srpna, od 15 hodin

Místo konání: závodiště Chuchle

V Chuchli je na víkend naplánován Středoevropský pohár – tři dostihy nejvyšší kategorie, Sprint (1200 m), Mile (1600 m) a Classic (2400 m), budou hlavními body výjimečného dostihového odpoledne, které se koná pod záštitou ministra zemědělství Ivana Fuksy. Na akci vystoupí také špičkové hudební těleso, Ústřední hudba Armády České republiky. (Pokračování textu…)