Frenštát pod Radhoštěm v únoru rozhýbou Raškohrátky

Raškohrádky - Program pro děti

Raškohrádky – Program pro děti


Hromadu zábavy, zimní atrakce, soutěže pro děti i dospělé a sjezd masopustních masek na lyžích, to a ještě mnohem více slibují organizátoři sportovně společenské akce Raškohrátky.
Akce proběhne v Areálu skokanských můstků Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm 9. února 2013.  Program začne ve 13 hodin a potrvá až do deváté večer.
Nápad, uspořádat v areálu skokanských můstků velkou společenskou akci, která by navázala na úspěšný první ročník Memoriálu Jiřího Rašky, který se konal v září loňského roku, se zrodil v hlavě Romana Klímy, předsedy frenštátských skokanů na lyžích. „Zašel jsem s tím nápadem do kulturáku a společně jsme dali do kupy program akce, tam taky vznikl název Raškohrátky.“
Do přípravy programu se zapojily také frenštátské Technické služby, Jednotka sboru dobrovolných hasičů a Centrum volného času Astra. Právě Astra bude mít připraveny soutěže pro děti a mezi doskočišti můstků budou různé atrakce pro děti i dospělé. Na Raškohrátkách se fyzicky představí také Lvíček Fitty, který bude před půl třetí odpoledne slavnostně pasován na maskota Horeček.
Poté si na své přijdou malí sportovci. „Pro děti jsme připravili závod ve slalomu a skoku na lyžích. Oba závody budou probíhat na nově otevřené dětské sjezdovce “. Děti, které nakonec vystoupí na stupně vítězů, budou v 16 hodin dekorovat velké sportovní osobnosti, včetně několika skutečných legend. Účast na Raškohrátkách přislíbili například František Pitucha, několikanásobný mistr republiky ve sjezdovém lyžování, dvojnásobná mistryně republiky Ludmila Zámostná, monsieur Dakar Karel Loprais, mistr světa ve skoku na lyžích Jiří Parma, mistr sportu František Vyskočil nebo horolezec Libor Uher.
Vrcholem Raškohrátek bude příchod masopustního průvodu. Členové Valašského souboru Sedmikvítek a CVČ Astra v masopustních maskách vyjdou za doprovodu dechové hudby z Martinské čtvrti a do Areálu můstků Jiřího Rašky dorazí v 16.30 hodin. Předvedou taneční masopustní pásmo a následně se na sjezdovce uskuteční slavnostní sjezd masopustního průvodu na saních a lyžích. V čele průvodu pojedou také přítomné sportovní osobnosti. Následovat by mělo jedno velké narozeninové překvapení a pak už se naplno rozjede dětská diskotéka na sněhu. „V 18 hodin si na své přijdou dospělí. Pro ně jsme připravili ve spolupráci s hasiči naprosto originální závod, takzvaný „Výdrap do můstku o demižon slivovice“. O co půjde? Nechte se překvapit“, řekla Zuzana Kalinová z Městského kulturního střediska. Program Raškohrátkek poběží až do deváté večer, to už si budou užívat hlavně dospělí. Pro ně bude připraven ledový bar, ale také „vychytávky“, jako je sauna v sudu anebo vířivka pod širým nebem. Zbývá dodat, že vstup na Raškohrátky je pro všechny volný.
Foto: archiv OS MKS Frenštát p. R.
Program pro děti

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů

Icon 18.05.2021

Zveme Vás na 1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů, které proběhnou na pražské Císař...

Celý článek

Dopravní hřiště pro veřejnost na Praze 5 je opět v provozu

Icon 05.06.2021

Dopravní hřiště najdete při Základní a Mateřské škole Barrandov I., která sídlí na adrese ...

Celý článek

Harrachov – dovolená plná zábavy a zážitků

Icon 06.05.2021

Harrachov je oblíbeným střediskem zimních sportů, v posledních letech se ale těší stá...

Celý článek

S DĚTMI za zážitky pro ty nejkrásnější chvíle

Icon 14.06.2021

Jak je to ještě daleko? Kdy už tam budeme? A proč musíme jet zrovna tam? Typické otázky z ...

Celý článek

Lodní doprava po Orlické přehradě

Icon 17.05.2021

Vzhůru na palubu, dálky volají! A to v případě největšího vodního díla na řece Vltavě...

Celý článek

Vybavení a dovednosti aneb co všechno se vám bude hodit v kempu i v divočině?

Icon 14.06.2021

Vedete děti ke sportu, turistice a táboření? Než se pustíte do bivakování v divočině,...

Celý článek
Reklama
Reklama