Svatováclavské slavnosti Český Krumlov

Datum konání : 25. – 28.09.2009 (Pá-Po)
Svatováclavské slavnostiPodtitulem zářijových slavností, který zní
„Pocta sv. Václavovi, patronu české země a města Český Krumlov, patronu vinařů a pivovarníků, Oslava státního svátku České republiky“ je vlastně řečeno vše podstatné.
Tento ryze český svátek zakotvil v kalendáři akcí po celé republice. Stejně jako u Slavností pětilisté růže se vracíme ke kořenům, v případě slavností Svatováclavských k folkloru. Nedílnou součástí jsou již třetím rokem vystoupení folklorních souborů v rámci Mezinárodního folklorního festivalu.
Pátek
Ve večerním programu s názvem „Folklorní inspirace – inspirace folklorem“ dáváme prostor účinkujícím, kteří z folkloru nejen českého vycházejí a jejichž tvorbu lze zařadit do širokého proudu worldmusic. Nejedná se o představení hudební, ale i například taneční a divadelní.
Sobota
Oblíbeným sobotním programem je Noc otevřených muzeí a galerií, kdy jsou zdarma zpřístupněna významná muzea a galerie ve městě. Neděle je tradičně dnem otevřených srdcí, který je věnován dětem a jejich rodičům.
Neděle
Součástí nedělního dne jsou zdarma otevřené expozice vhodné pro děti, dětská divadelní a hudební představení. Svátečnímu dni je pak ponechán komorní, duchovnější rozměr, lépe konvenující s významným státním svátkem. V rámci dne je možné navštívit mimořádné prohlídky kostela sv. Víta a kaple sv. Václava a slavnostní koncert v kostele sv. Víta. Součástí svátečního dne bude netradiční divadelní představení s názvem Pohádka – Procházka, během kterého se zájemci projdou městem i jeho historií a doputují až do kaple na Křížové hoře, kde budou svědky vyvrcholení oslav svátku svatého Václava.
Pondělí
K výročí 700 let města bude v pondělí 28.9. slavnostně pokřtěna publikace „Příběh města Český Krumlov“. Kromě kulturního programu probíhá po dobu slavností na náměstí Svornosti Svatováclavský jarmark a vybrané českokrumlovské restaurace nabízejí tradiční české speciality – Svatováclavské menu. Dorazivší Václavové se pak mohou zvěčnit ve Svatováclavské kronice města Český Krumlov a přidat tak podpis ke stovkám Václavů z nejrůznějších koutů naší vlasti, či slavným nositelům toho jména, kteří každoročně slavnosti navštěvují. Návštěvnost akce 5 500 osob.
Kontakt:
Český Krumlov
38101
+420 380 766 314
www.ckrumlov.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Víkend s panenkami v Rokycanech proběhne 21.-22. 8. 2021

Icon 26.05.2021

Ve dnech 21.-22.8.2021 se v Rokycanech uskuteční akce příznačně nazvaná „Víkend s panenkam...

Celý článek

Sochy z písku v Písku

Icon 18.05.2021

V samém centru historického klenotu nad řekou Otavou, u národní kulturní památky, kte...

Celý článek

Rožmitál pod Třemšínem

Icon 19.06.2021

Rožmitál pod Třemšínem je malebné město, které leží v krásném údolí pod zalesněnými brdský...

Celý článek

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem

Icon 24.01.2021

Také jste si jako malí přáli, aby Vánoce byly vícekrát v roce?

Celý článek

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Icon 09.06.2021

Praha je zlatá, tajemná a stověžatá a to vše i díky alchymistům, kteří k ní patří zcela ne...

Celý článek
Reklama
Reklama