Oslava Mezinárodního dne dětí ve Vsetíně

Den dětí s Annou

Den dětí s Annou


V neděli 2. června 2013 od 13 hodin jsou zváni rodiče s dětmi na velkou oslavu, na Den dětí s Annou.
Záštitu nad 21. ročníkem převzala paní starostka Iveta Táborská. Panská zahrada ve Vsetíně se letos promění v námořnícký rej. Blízko k námořníkům má i výtvarná soutěž Mořský svět. Novinkou letošního ročníku je BĚH NADĚJE na podporu výzkumu onkologických onemocnění. Výtěžek z dětské tomboly bude již tradičně věnován Novorozeneckému oddělení Nemocnice ve Vsetín.
Tradiční velkolepá oslava Mezinárodního dne dětí je připravena na neděli 2. června 2013, kdy vsetínský park doslova ožije pódiovými prezentacemi zájmových kroužků, klubů, uměleckých škol, profesionálních aerobních klubů a dalších. V průběhu celého odpoledne budou v parku připravené aktivity nejen v námořníckém stylu.  Hasičské vozy, větroň, závodní tatra, trampolína, malý kolotoč, koně, historický šerm, jsou určené dětem i rodičům, kteří mají možnost aspoň na chvíli být opět dětmi.
Novinkou letošního ročníku je BĚH NADĚJE, jde o humanitární běh na podporu výzkumu onkologických onemocnění. Start i cíl je u lanové průlezky , kde od 13 hodin bude probíhat registrace. Trasa není náročná. 1,5 km můžou účastníci jít, projet na kolečkových bruslích, běžet nebo jet na koloběžce.
K dlouholeté tradici patří výtvarná soutěž, která je na téma Mořský svět. Děti mohou obrázky malovat nebo přinést namalované 2. června 2013 do šapitó od 13 do 15 hodin.  Řádně označené výkresy budou zařazeny do soutěže a následně v 17:40 hodin na pódiu slavnostně vyhodnoceny.
„Program dne dětí je doslova našlapaný. Vloni se vystřídalo  na pódiu 253 účinkujících, letos je jich přihlášeno 306. Všichni jsou srdečně zváni na přehlídku všech vystoupení. Těšit se můžeme na žáky z umělecké školy, děti ze Sokolu, karatisty z Alceda, aerobic z Fitness Clubu a na Skřivánek ze Základní školy Rokytnice. Jednou z novinek je vystoupení rock – popové dětské Kapely z Hovězí. Aktivity pro děti jsou letos v námořnickém duchu. Připravená je projížďka na raftech, pirátské tetování, vodní bitva, oprava lodi nebo  potrubní pošta.Chybět nebude ani tombola,“ prozrazuje střípky z programu hlavní organizátorka akce Iva Šobáňová ze Vsetína.
Minulý rok akci navštívilo více než 3 000 dětí a dospělých, se vybralo 7.180 Kč.  I letos výtěžek z kupónů Dětské tomboly bude věnován na nákup monitorů – podušek na hlídání dechu novorozenců pro Novorozenecké oddělení Nemocnice Vsetín. Rodiče s dětmi jsou na oslavu Mezinárodního dne dětí srdečně zváni.
Den dětí Vsetín foto 1

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Víkend s panenkami v Rokycanech proběhne 21.-22. 8. 2021

Icon 26.05.2021

Ve dnech 21.-22.8.2021 se v Rokycanech uskuteční akce příznačně nazvaná „Víkend s panenkam...

Celý článek

Sochy z písku v Písku

Icon 18.05.2021

V samém centru historického klenotu nad řekou Otavou, u národní kulturní památky, kte...

Celý článek

Velká kulturní a historická událost u příležitosti oslav výročí 400 let vzniku opevnění Velká šance

Icon 26.07.2021

Historický program: ukázka života v posádce, slavnostní salva u příležitosti oslav 400 let...

Celý článek

Muzeum strašidel v samém centru Plzně

Icon 09.06.2021

Muzeum strašidel se nachází na západní straně nám. Republiky v samém centru města Plzně. U...

Celý článek

Planetum

Icon 03.06.2021

Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice – tři subjekty, které jsou so...

Celý článek
Reklama
Reklama