Hornická pouť v Sokolově

[inspic=164,right,fullscreen,thumb]
V sobotu 13.9. 2008 se uskuteční v Sokolově jedna z nejvýznamnějších akcí letošního kulturního kalendáře. Samotný název pouť sice napovídá, že celodenní program nabízí kromě kultury spoustu zábavy, atrakcí,kulinářských požitků i nejrůznějších povyražení ( projížďky na raftech, simultánní šachové partie), ale kulturní obsah patří k největším kladům i lákadlům celé akce.
Sokolovští mohou svou pozornost obrátit hned na tři místa, kde je pro ně připraven celodenní program. Na Starém náměstí u kostela sv. Jakuba se rozloží Staročeský trh s dobovým programem, řemesly,šermíři i soutěžemi, inspirovanými historií. Divadlo Trakař,středověká hudba,hradní rock Quanti Minoris, ale i swingová kapela z německého Saalfeldu a vokální soubor Yellow Sisters, který potěší ucho, ale i oko posluchačů svébytným pojetím tzv.worldmusic.
Na náměstí Budovatelů je připraveno další pódium, doplněné stánkovým prodejem. O ten pravý hornický kolorit se postará ve dvou vstupech dechová hudba „ Barbora“ v tradičních hornických uniformách a s neméně stylovým repertoárem. Tady si přijdou a své jak milovníci dechovky, tak i obdivovatelé tance( Taneční studio Mirákl, folklórní soubor Dyleň), děti ( Dobří bobři ze Zlína s hudebním divadlem pro nejmenší), ale i příznivci swingu ( Orchestr ZUŠ + Big Band Kraslice, Swing Band Saalfeld). K večeru ovšem program nabídne pop ( skupina 0609) představí folk-rock-hip-hopovou skupinu Temperamento ( známou také z televizního eurosongu) a především budeme moci přivítat stálici české pop- rockové scény VĚRU ŠPINAROVOU s bandem Adama Pavlíka, která přijede zazpívat a oprášit staré dobré hity až z Ostravska.
Pro fanoušky regionální rockové hudby je připravena malá scéna za v parku za budovou MDK, která potěší především nejmladší generaci. Akce vyvrcholí velkolepým ohňostrojem po 22. hodině.
Na programu celého dne se podílejí kromě hlavního organizátora Městského domu kultury v Sokolově také Hasičský záchranný sbor, Městská Policie, Policie ČR, Dům dětí a mládeže, ZUŠ Sokolov i chovatelé drobného zvířectva.
Novinkou je sochařské symposium, které po třítýdenním snažení účastníků vrcholí v rámci Hornické pouti. Sochy, vystavené v areálu Sokolovské bytové si návštěvníci prohlédnou a budou moci hlasovat o tom, která ze soch v Sokolově zůstane.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

BRuNO family park – zábavní park v Brně!

Icon 25.12.2020

Největší zábavní park v Brně! 40 atrakcí na 4 000 m2 ve vnitřní klimatizované čá...

Celý článek

RODINNÝ ZÁBAVNÍ PARK LABYRINT

Icon 26.12.2020

Labyrint se nachází v budově zrekonstruované zámecké sýpky v klidné lokalitě Nad...

Celý článek

Víkend s panenkami v Rokycanech proběhne 21.-22. 8. 2021

Icon 26.05.2021

Ve dnech 21.-22.8.2021 se v Rokycanech uskuteční akce příznačně nazvaná „Víkend s panenkam...

Celý článek

Sochy z písku v Písku

Icon 18.05.2021

V samém centru historického klenotu nad řekou Otavou, u národní kulturní památky, kte...

Celý článek
Reklama
Reklama