Břevnovské posvícení

[inspic=208,right,fullscreen,thumb]10.10.2008 – 12.10.2008 – okolí Břevnovského kláštera, Praha 6
Kromě tradičního množství kolotočů a atrakcí pro Vás bude po dobré loňské zkušenosti připraven ve spodní části areálu Coca Cola park nafukovacích atrakcí. Všechny atrakce budou k využití dětských návštěvníků opět ZDARMA.
Hned vedle přes cestu se bude nacházet již tradiční a neodmyslitelná vesnička staročeských řemesel. Čekat na Vás bude ještě více řemeslných stánků než loni. Za zmínku stojí třeba stánek paní Marušky s historickou gastronomií, malování perníčků, broušení kamenů, kování šperků, keramické kachly, ručně malovaný textil, dřevěné hračky, cínové figurky, točenou keramiku a další. Ve vesničce nebude chybět ani burčák, medovina či pravé ovčí sýry. Při sestavování stánků je pečlivě dbáno na prodávaný sortiment a vzhled stánků. Stánky ve vesničce oživí vystoupení dudácké kapely a stánek s africkou hudbou.
Další řemeslné stánky najdete též v hlavní části areálu u zdi Břevnovského kláštera. Při příchodu do centrální části areálu posvícení, Vás doufáme potěší přesunutí pódia na místo, kde jste na něj byli zvyklí v začátcích posvícení. Kolem pódia budou lavičky k posezení při sledování Vámi vybraného programu.
U zdi kláštera najdete stánky ve kterých si můžete zakoupit například krásné pohádkové české historické loutky, dřevěné kalendáře, kosmetiku z rašeliny, sekaný turecký med, bylinky, keramiku, čepice atd.
Také zde najdete stánky škol, které se zde prezentují a nabízejí své výrobky vyrobené pro Vaši radost a potěšení.
Zvláštní pozornost si zaslouží speciální stánek Spolku s knihou Marka Čihaře ,,Nové varhany v basilice sv. Markéty v Praze v Břevnově“ jejíž křest proběhne v sobotu v 15 hodin.
Na svých tradičních místech najdete všechny stánky s občerstvením a pochutinami jako třeba stánek časopisu Břevnovan s posvíceneckými koláči. K břevnovskému posvícení také neodmyslitelně patří stánky se sudovým vínem a burčákem, který bude letos dodán z Rakvic z velkopavlovické oblasti. Na jedné straně od tohoto stánku se bude nacházet stánek s pečenými kachnami, knedlíkem a zelím a husími játry v sádle. Pokud dostanete chuť na něco sladkého najdete zde třeba palačinky či trdlo. Na straně druhé najdete stánek s pečeným selátkem nebo chléb se škvarkovou pomazánkou.
V restauračním stanu Plzeňského prazdroje můžete ochutnat pět druhů piva z jejich produkce, mimo jiné také polotmavý a tmavý Master. K jídlu si budete moci pochutnat například na špekových knedlících nebo teplých jaternicích.
Břevnovský klášter
Markétská 1, Praha 6 – Břevnov, 16901
tel: 220 406 111, email: [email protected], www.brevnov.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Víkend s panenkami v Rokycanech proběhne 21.-22. 8. 2021

Icon 26.05.2021

Ve dnech 21.-22.8.2021 se v Rokycanech uskuteční akce příznačně nazvaná „Víkend s panenkam...

Celý článek

Sochy z písku v Písku

Icon 18.05.2021

V samém centru historického klenotu nad řekou Otavou, u národní kulturní památky, kte...

Celý článek

Rožmitál pod Třemšínem

Icon 19.06.2021

Rožmitál pod Třemšínem je malebné město, které leží v krásném údolí pod zalesněnými brdský...

Celý článek

Hrad a zámek Dolní Kounice – výjimečné místo plné pozitivní energie a fantastické atmosféry

Icon 08.02.2021

Hrad a zámek patří k těm, co mají štěstí nejen na bohatou minulost, ale i strhující přítom...

Celý článek

Kostel Pražského Jezulátka

Icon 18.06.2021

Duchovní brána Prahy. Člověk v dialogu. Celosvětově známé poutní místo a kostel otevř...

Celý článek
Reklama
Reklama