Přijeďte na Chomutovské slavnosti bojovat o nový rekord!

Poslední víkend v dubnu bude patřit v Chomutově již tradičně slavnostem, kejklím a trhům.
Datum konání: 23-24.4.2011
Místo konání: Chomutov
Šestnácté Chomutovské slavnosti jsou pojaty jako oslava Velikonoc a zároveň připomínka hornické minulosti i současnosti chomutovského regionu. Překvapte rodinu krátkým výletem a oslavte i vy svátky jara také v duchu hornických tradic. Připraven je bohatý program, včetně řady soutěží.
Městský park u divadla bude o víkendu 23. a 24. dubna dějištěm velikonočních radovánek a slavností města. „Pro tento rok jsme rozhodli spojit městské slavnosti s Velikonočními svátky.  Vzhledem k tomu, že v příštím roce bude Chomutov hostit setkání hornických měst České republiky, nechali jsme se při přípravě slavností také inspirovat hornickými tradicemi,“ nastínil základní myšlenku slavností primátor města Jan Mareš.
V duchu těchto tradic zahájí v sobotu slavnosti zažehnutí světla svaté Barbory. „Barbora byla svatou ochránkyní všech havířů i příslušníků dalších profesí, kde hrozilo nebezpečí. Doufám, že Barborčino světlo ochrání také slavnosti a všechny jejich účastníky,“ přiznal organizátor slavností Jiří Šnábl.
Následovat bude bohatý program zpestřený o rodinné soutěže a výstupy kejklířů, šermířů i akrobatů. Připravené jsou samozřejmě také tradiční trhy včetně ukázek dobových řemesel. V odpoledních hodinách se uskuteční slavnostní udělení horního práva městu Chomutovu, které vystřídá klání družstev radních. „I tentokrát budou disciplíny netradiční, inspirované hornickými a velikonočními tradicemi. Víc vám neprozradím,“ směje se Šnábl. Již teď je však jasné, že si nejen radní, ale i diváci užijí hodně zábavy.
Večerní program začne pokusem o zápis do knihy rekordů. „Chtěli bychom překonat nejvyšší počet lucerniček na jednom místě. Doufáme, že každý, kdo má doma lucerničku či lampičku, přijde podpořit naši snahu do městského parku,“ přeje si primátor Mareš. Zlatým hřebem večera bude ohnivá show Cirque Garuda, která před rokem zaujala i na světové výstavě Expo 2010.
Ani v neděli se nebudou návštěvníci slavností nudit, kromě hudebních vystoupení a trhů se mohou těšit na další soutěže. Radost mohou mít především pořádní jedlíci a milovníci sladkého, protože pro ně je připravena soutěž v pojídání velikonočního beránka. Slavnost ukončí předání světla svaté Barbory do ochrany primátorovi města, který jej bude udržovat až do setkání hornických měst. Zároveň bude vyhlášen vítěz soutěže o největší velikonoční pomlázku.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

RODINNÝ ZÁBAVNÍ PARK LABYRINT

Icon 26.12.2020

Labyrint se nachází v budově zrekonstruované zámecké sýpky v klidné lokalitě Nad...

Celý článek

Sochy z písku v Písku

Icon 18.05.2021

V samém centru historického klenotu nad řekou Otavou, u národní kulturní památky, kte...

Celý článek

BRuNO family park – zábavní park v Brně!

Icon 25.12.2020

Největší zábavní park v Brně! 40 atrakcí na 4 000 m2 ve vnitřní klimatizované čá...

Celý článek

Vsetín

Icon 08.03.2021

Město Vsetín leží na úpatí Beskyd a Javorníků v údolí řeky Vsetínské Bečvy, která jej...

Celý článek
Reklama
Reklama