Kolín – město pro velké i malé

Drak Petřík


Pokud rádi cestujete a poznáváte nová místa v Čechách, nezapomeňte na svých toulkách navštívit město Kolín. Vydejte se spolu s dětmi za tajemstvím kolínských dráčků, rozhlédněte se z unikátní vodárenské věže nebo se vyfoťte s medvědy od Kolína.
Město má ve znaku dva draky, kteří v Kolíně žijí dodnes. Malí dráčci stejně jako jejich rodiče mají rádi své rodné město, a proto se již mnoho let starají o jeho významné architektonické památky. Dračí průvodce Kolínem Vás provede po nejvýznamnějších a unikátních památkách města, kam patří vedle kostela sv. Bartoloměje židovské ghetto se synagogou, starý židovský hřbitov, zámek, radnice, náměstí s morovým sloupem či věž Práchovna na kolínském Zálabí. Dračího průvodce a další potřebné informace dostanete v Městském informačním centru v ulici Na Hradbách.
Kolín můžete prozkoumat i s pomocí geolokační hry nebo hry v rozšířené realitě. Ve hře s názvem „Kolínský dračí portál“ mají hráči za úkol ve svém chytrém telefonu pomoci draku Vítkovi nalézt bájný dračí portál, který je vstupem do dračí říše. Každý může tuto výzvu přijmout a zasloužit se o to, aby se Vítek zbavil svého prokletí. Stačí mít k dispozici chytrý telefon a v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Kolínský dračí portál“. Start je v Kolíně před radnicí.
Aplikace a hra v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín vás provede po sedmi nejvýznamnějších památkách města (Karlovo náměstí, chrám sv. Bartoloměje se zvonicí a kostnicí, synagoga a bývalá židovská škola, zámek, starý židovský hřbitov, věž Práchovna a rozhledna Vodárna). Po splnění úkolu čeká návštěvníky drobná odměněna.

Až prozkoumáte historické centrum města, vydejte se na rozhlednu Vodárna Kolín. Tato nově zrekonstruovaná významná technická a architektonická památka Vám kromě výhledu na město a okolí nabídne i videoprojekci na téma voda a další tematicky zaměřené akce. Cyklisté i děti jsou zde vítáni!

Cestou na nejstarší polabskou řepařskou drážku se u lesoparku Borky pozdravte s medvědy od Kolína.

Kolín Vám nabízí také řadu cyklistických tras vhodných pro děti – zejména trasu podél řepařské drážky či okolo dějiště bitvy u Kolína.
Informace o navrhovaných trasách a dalších zajímavostech města Vám poskytne Městské informační centrum nebo navštivte  www.mukolin.cz/cz/navstevnik.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek

BRuNO family park – zábavní park v Brně!

Icon 25.12.2020

Největší zábavní park v Brně! 40 atrakcí na 4 000 m2 ve vnitřní klimatizované čá...

Celý článek

RODINNÝ ZÁBAVNÍ PARK LABYRINT

Icon 26.12.2020

Labyrint se nachází v budově zrekonstruované zámecké sýpky v klidné lokalitě Nad...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Sochy z písku v Písku

Icon 18.05.2021

V samém centru historického klenotu nad řekou Otavou, u národní kulturní památky, kte...

Celý článek

Město Šluknov – nejsevernější město ČR

Icon 01.02.2021

Město Šluknov, po němž je pojmenován i Šluknovský výběžek, je výchozím bodem do krásné pří...

Celý článek
Reklama
Reklama