Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

1 listopadu, 2020:

Česká Třebová

Česká Třebová

Česká Třebová

Česká Třebová  leží na samém pomezí Čech a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor, v údolí řeky Třebovky.
Město se šestnácti tisíci obyvateli dnes patří k největším v regionu. Jeho historie sahá až do roku 1278. (Pokračování textu…)

Muzeum Lega a obchod LEGO® stavebnic

 

Pražské muzeum je co do rozlohy a počtu vystavených exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě. Specializuje se na historii této oblíbené stavebnice, která se pyšní titulem hračka století. Na ploše 420 m2 uvidíte přes 3.000 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Na jejich stavbu bylo použito přes 1 000 000 kostiček.

(Pokračování textu…)

Zruč nad Sázavou – ráj pro děti i dospělé

Zruč nad Sázavou
Zruč nad Sázavou

Zruč nad Sázavou je malebné městečko, které má co nabídnout návštěvníkům všech věkových kategorií, turistům, sportovcům, milovníkům památek, přírody i vodákům. Městu dominuje zrekonstruovaný pseudogotický zámek ležící na skále nad řekou Sázavou, jehož interiér si můžete prohlédnout v jednom ze dvou prohlídkových okruhů.

(Pokračování textu…)

Královské město Rakovník

Rakovník

Rakovník

Město památek, piva, bílého mýdla, keramiky a renesančních povídek Zikmunda Wintra.

Historie
Jméno královskému městu Rakovník dali dle pověsti raci, kteří v dobách hladomoru sloužili jako zdroj jídla a postavili zbědované město opět na nohy. Doklady o prvním osídlení však existují po celé pravěké období. Samotný název Rakovník je písemně doložen až roku 1252. (Pokračování textu…)