Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Květen, 2015:

Dětský týden s kosmonautickou výstavou Gateway to Space

Gateway to Space neboli Brána do vesmíru

Gateway to Space neboli Brána do vesmíru

Výstava Gateway to Space neboli Brána do vesmíru připravila speciální akci pro dětské návštěvníky. V týdnu od 1. do 7. 6. čeká na každé dítě, které přijde, speciální kosmický dárek. Výstava, která je organizována ve spolupráci s NASA, nabízí unikátní pohled pod pokličku fenoménu zvaného Dobývání vesmíru. (Pokračování textu…)

Jája a Pája, Včelí medvídci, Rákosníček, Bob a Bobek a další hrdinové večerníčků obsadí Valdštejnskou jízdárnu a Museum Kampa

Výstava pro děti

Výstava pro děti

Originální dochované loutky Jáji a Páji nebo Včelích medvídků, ale i původní kulisy z večerníčků a další cenné náčrty, kresby a fotky. Navíc interaktivní pohádkové zážitky, možnost reálně vstoupit do Krakonošovy zahrádky či třídy Macha a Šebestové, svézt se na Hvězdném drakovi ze seriálu Rákosníček a hvězdy, skočit do klobouku Boba a Bobka, to vše a mnohem více nabídne svým rozsahem unikátní výstava České televize k padesátému výročí vysílání Večerníčku. V prostorách Valdštejnské jízdárny a Musea Kampa přivítá první návštěvníky již v sobotu 30. května. (Pokračování textu…)

RESPECT FESTIVAL 2015: Bubenická dílna pro nejmenší

Workshop pro děti

Workshop pro děti

Respect festival nezapomíná na děti ani letos – v předstihu si pro ně přichystal na čtvrtek 28. května na 10:00 bubenickou dílnu v režii profesionální bubeníka Miloše Dvořáčka. Interaktivní workshop spojuje zábavu a nauku o hudebních žánrech, při němž jsou účastníci vtaženi do rolí zpěváka, bubeníka, rappera či beatboxera. Workshopu se mohou zúčastnit děti ve věku 6-12 let. Akce je doprovodným programem 18. Respect festivalu. (Pokračování textu…)

Česká muzea jdou s dobou – u exponátů využívají trendy mobilního marketingu

 Česká muzea jdou s dobou

Česká muzea jdou s dobou

Zastavit se u muzejního exponátu, načerpat o něm informace či si zahrát vědomostní hru a získat cenu. Tuto novinku připravilo pro své návštěvníky Technické muzeum v Brně při jedenácté muzejní noci konané 16. května 2015. Moderní technologie muzeu přináší nové možnosti jak zaujmout návštěvníky prahnoucí po interaktivitě a nechat se vtáhnout do virtuálního světa her a vzdělání. (Pokračování textu…)

Uměleckoprůmyslové museum v Praze otevírá dvě výstavy pro děti i dospělé ve své pobočce v zámku Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou hostí výstavu pro děti

Kamenice nad Lipou hostí výstavu pro děti

Město Kamenice nad Lipou leží na severozápadním okraji Českomoravské vrchoviny, asi 20 km severně od Jindřichova Hradce v okrese Pelhřimov. Původní renesanční budova zámku s arkádovým nádvořím a se zahradou vznikla v letech 1580–1583. Vstupní barokní věž pochází z roku 1744. Do současné podoby byl zámek přestavěn ve stylu pozdního klasicismu počátkem 19. století. Kolem se rozkládá anglický park s lípou starou 700–800 let. Od roku 1998 je zámek ve správě Uměleckoprůmyslového musea v Praze (UPM). Jižní křídlo užívá Městské muzeum.
Již v sobotu 16. května 2o15 se otevírají tyto expozice: (Pokračování textu…)

Zbýšov

Zbýšov

První zmínka o osadě je v listině z roku 1280, kterou zemský maršálek Bohuš z Drahotúš daroval osadu Zbýšov (Zbiscowiz) své dceři Herce a oslavanskému klášteru, do něhož dcera vstoupila.
Od té doby má Zbýšov vrchnost, dějiny a osudy společné s nedalekými Oslavany. (Pokračování textu…)