Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Listopad, 2014:

Na Jizerskou 50 vezměte i děti!

Mini Jizerská

Mini Jizerská

Máte doma malého šikovného sportovce? Chcete si po Vánocích vychutnat okouzlující přírodu Jizerských hor, vypotit nasbírané sváteční kalorie a užít si jedinečné okamžiky v podobě tradičního sportovního zážitku? Právě pro Vás a Vaše děti letos organizátoři připravili dětské závody – Mini Jizerskou. Staňte se součástí sportovní historie, vždyť nutně nemusíte dosáhnout nejlepšího času, ale užije si příjemné aktivní chvíle s celou rodinou! (Pokračování textu…)

Za čerty, draky a princeznami na pohádkové Staré Hrady

Veselé Vánoce na Starých Hradech

Veselé Vánoce na Starých Hradech

Ať už prší, padá sníh nebo svítí sluníčko, na Hradě a zámku Staré Hrady u Jičína je veselo po celý rok. Přijeďte se podívat na 350 pohádkových bytostí z pohádek čaroděje Archibalda I. Od sklepa až po půdu Vás provede krásná princezna, udatný rytíř nebo sám Archibald I., nejvyšší pohádkový čaroděj. Otevřeno je tu celoročně, v prosinci každý víkend a vánoční prázdniny, a to včetně Silvestra. Na letošní adventní čas jsme si pro Vás, děti i dospělé, připravili celou řadu akcí. (Pokračování textu…)

Dlouhé stráně naživo: Magické oko Jeseníků má svou virtuální prohlídku!

Dlouhé Stráně

Dlouhé Stráně

Jako při živé exkurzi mají ode dneška všichni návštěvníci možnost vidět jeden z „divů“ České republiky. Turné virtuálních prohlídek k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren totiž tentokrát zavítá do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Místo ležící uprostřed Jeseníků, navštíví ročně více než 60 tisíc zájemců. (Pokračování textu…)

MeetFactory – mezinárodní centrum současného umění

MeetFactory

MeetFactory

MeetFactory vytváří v Praze novou platformu uměleckého provozu a otevírá možnost k navázání spolupráce s představiteli mezinárodních kulturních institucí.

Základním cílem je rozvíjet a provozovat umělecké centrum prolínajících se žánrů a tvůrčích skupin. MeetFactory je centrem současného umění MeetFactory představuje platformu pro multižánrový umělecký dialog a setkávání. Centrum současného umění vzniklo v budově bývalé sklárny na Smíchově a provozuje zde galerii, divadlo, hudbu, filmový klub, rezidenční programy a ateliéry umělců.  (Pokračování textu…)

Kam s dětmi? Do Sokola na „žongl-víkend“, láká největší žonglérská akce roku

Kam s dětmi?

Kam s dětmi?

Nevíte-li, jak příjemně zabavit děti (ale i sebe!) o sychravých podzimních víkendech, pak 21. až 23. listopadu máte program, který potěší celou rodinu.
V TJ Sokol Karlín se koná další ročník Pražského žonglérského maratonu. Pod vedením českých akrobatů a žonglérů budou v sobotu probíhat workshopy pro nejmenší. Mimo žonglování si budou moct vaše děti vyzkoušet závěsnou akrobacii, hula hoop, zapojit se do tvůrčích dílen s tématikou žonglování a objevit další zajímavosti. V podvečer na ně čeká nezapomenutelná show. (Pokračování textu…)

Speciální prohlídky na hradech a zámcích, unikátní muzea a odpočinek v lázních Střední Moravy

 Romantický hrad Bouzov je jedním z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Romantický hrad Bouzov je jedním z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás

Chcete-li navštívit majestátní hrady a romantické zámky plné pověstí a tajuplných legend, ze kterých se tají dech nejen zvídavým dětem, nemusíte jezdit za hranice České republiky. I když hlavní sezóna pro rok 2014 již skončila, hrady a zámky Střední Moravy lákají i v tomto čase na nevšední program speciálních prohlídek. (Pokračování textu…)