Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Listopad, 2013:

Pohádkové Vánoce v Betlémské kapli – výstava na téma česká pohádka

Modrotiskový betlém

Modrotiskový betlém

Tradiční vánoční výstava je opět tady a letos slibuje nezapomenutelné zážitky. Její tvůrci totiž vybrali jako hlavní téma „české pohádky“.
Setkání s pohádkovými postavičkami bude opravdu velkolepé – kromě hrdinů národních pohádek čekají na návštěvníky Spejbl a Hurvínek,
Broučci Jiřího Trnky i oblíbené postavičky z večerníčků. Samozřejmě nemůže chybět loutkové divadlo, kterému bude věnována část expozice. (Pokračování textu…)

Divadlo Na Fidlovačce připravilo Výtvarně-literární soutěže pro základní a střední školy

zábava pro děti

Výtvarně-literární soutěž pro děti

Nechte se inspirovat našimi inscenacemi a zapojte svou fantazii a talent.
Soutěžit můžete ve čtyřech kategoriích, dvě z nich jsou určeny pro skupiny i jednotlivce a dvě pouze pro jednotlivce. Zapátrejte po původu jednotlivých kategorií, zjistěte si něco o historii komiksu, hry, eseje a plakátu, vyberte si kategorii, která se vám líbí nejvíce, a zkuste vytvořit své vlastní dílo.  (Pokračování textu…)

Unikátní výstava Jak se zdobí Vánoce v Zimním refektáři Strahovského kláštera – adventní výlet s dětmi

Výstava pro děti

Z večerníčku Chaloupka na vršku

Srdečně zveme všechny malé a velké návštěvníky na pozoruhodnou výstavu z historie vánočních stromů, ozdob a výroby vánočních kolekcí včetně betlémů, která je přístupná v prostorách Zimního refektáře Strahovského kláštera v Praze. (Pokračování textu…)

HP Turbo stezka – netradiční technologická stezka plná překvapení – zábava pro děti i dospělé v Galerii Harfa už jen do 29.11.!

Turbo stezka v Galerii Harfa!

Turbo stezka v Galerii Harfa!

Přijďte se pobavit do nákupního centra Galerie Harfa v Praze, kde od 8. 11. do 29. 11. 2013 bude pro vás a vaše děti připravena netradiční stezka plná překvapení, kterou jinde v Česku nenajdete. (Pokračování textu…)

Mezinárodní výstava uměleckých panenek Doll Prague 2013

Kam na výstavu s dětmi

Výstava Doll Prague 2013

II. ročník mezinárodní výstavy uměleckých panenek, loutek a medvídků Teddy se uskuteční 29. listopadu – 1. prosince 2013.
Tento projekt se zrodil z přání a myšlenek umělců různých zemí – uskutečnit setkání milovníků panenek v krásné mystické Praze, která je odedávna jedním z významných center kultury a vzdělání, křižovatkou národů a místem setkávání lidí různých zájmů. (Pokračování textu…)

Olomouc

Olomouc náměstí

Olomouc –  centrum  střední Moravy, jedno z nejstarších a nejvýznamnějších historických měst České republiky známé svými památkami, množstvím kostelů, rozlehlými parky, květinovými výstavami i starobylou univerzitou. (Pokračování textu…)