Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Září, 2013:

Valdštejnské slavnosti vína v sobotu 5. října – Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I.

 Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I.

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Zveme Vás na tradiční podzimní Valdštejnské slavnosti vína v sobotu 5. října za osobní účasti budoucího vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Čeká Vás ochutnávka českých a moravských vín, dobový a vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní s čarodějnou princeznou Alemajdou, vojenská přehlídka a další zajímavosti. Výherci Velké pohádkové soutěže budou slavnostně pasováni na Ochránce Starohradských pohádek. Na svém sídle Vás přivítá budoucí vévoda Albrecht z Valdštejna ve věku svých 10 let. (Pokračování textu…)

Na výstavu živých koček do Křížovy vily

Kam s dětmi za kočkama

Výstava koček 2013

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vás zve do Křížovy vily na výstavu koček, která proběhne 12. – 13. října 2013 od 13:00 do 17:00.
Vystavovat se budou různá plemena, např. kočky domácí, siamské, britské, ragdoll, bengálské, české kadeřavé, perské. Součástí výstavy bude dobročinný kočičí krámek, výstava a prodej keramických koček a po domluvě možnost osvojení kočičky z útulku. (Pokračování textu…)

Ukládání medvědů k zimnímu spánku – výstava zámku a města Šluknov

plakát jpg

Medvědi

Každý z Vás doma určitě nějakého méďu najde a nezáleží na tom, zda bude plyšový, porcelánový nebo třeba nakreslený.
Pokud nechcete, aby doma jen tak ležel, přineste ho na zimu do Šluknovského zámku, kde ho s jinými medvídky uložíme k dlouhému zimnímu spánku na nádherně zrekonstruované zámecké půdě. (Pokračování textu…)

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Muzeum na demarkační linii

Zveme Vás na návštěvu největšího nestátního vojenského muzea v České republice.
Uvidíte  exponáty vojenské techniky, které znáte z mnoha českých i zahraničních filmů jako např. Kolja, Obecná škola, Lidice atd. (Pokračování textu…)

Po stopách vápeníků v Černém Dole

Kam s dětmi

Kam s dětmi

Těžba a zpracování vápence v Černém Dole má více než 200letou tradici.
Vydejte se s námi za poznáním její minulosti i současnosti. (Pokračování textu…)

Mezi stromy aneb Život v lese, na stromě, ve stromě i pod stromem

Kam s dětmi - příroda

Mezi stromy

Didaktická výstava s lektorským programem pro žáky prvního stupně základních škol a předškolní třídy mateřských škol, určená také rodinám s dětmi.
Představuje les a život v něm s přihlédnutím k podmínkám našeho regionu. Je doplněna  ukázkami z entomologických i botanických sbírek Regionálního muzea v Kolíně, ale také fotografiemi a informacemi  o památných stromech na Českobrodsku. (Pokračování textu…)