Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

15 srpna, 2011:

Ekocentrum Čapí hnízdo

V areálu Farmy Čapí hnízdo u Olbramovic byl 1. července 2011 zahájen provoz nově vybudovaného Ekocentra spadajícího pod neziskovou organizaci Ochrana fauny ČR. Ekocentrum v „Labyrintu zvířat“ poskytuje nejen domov handicapovaným divokým zvířatům a ptákům, kteří z různých důvodů nemohou být vráceni zpět do volné přírody, ale také se zde můžete setkat „tváří v tvář“ s některými druhy zvířat hospodářských. (Pokračování textu…)

Festival dobové kuchyně aneb Bašta na hradě Šelmberk

O víkendu 20. – 21. srpna od 10 do 17 hodin budete mít jedinečnou možnost nahlédnout pod ruce kuchařů z pěti dobových kuchyní a ochutnat z více jak dvaceti navařených pochutin, klášterní, hospodské, vojenské, chudinské či královské stravy. Budete svědky pečení chleba ve středověké pekárně a také vaření piva přímo na hradě Šelmberk. Připraven je rovněž doprovodný kulturní program, hry pro děti i dospělé, ukázky tanců, polního vojenského ležení z třicetileté války a dalších zvyků našich předků. V hradní věži budete mít jedinečnou možnost shlédnout část exponátů související s nálezem hradní kuchyně přímo na hradě Šelmberk v roce 2006 a výstavu týkající se vyobrazení dobové kuchyně v ikonografii. (Pokračování textu…)

Morava – nejen vinohrady a slovácké kroje!

Chcete vyrazit na výlet a stále nemáte jasno, kam se podívat? Navštivte Moravu.

Tuto část České republiky si totiž téměř každý spojí s nekonečnými lány vinohradů, slováckými kroji a nikdy nekončící rovinou. Málokdo však ví, že například v Jihomoravském kraji se nacházejí dvě památky ze seznamu UNESCO – brněnská vila Tugendhat a kulturní krajina Lednicko-valtický areál, dále množství známých hradů, zámků a hlavně poutavá příroda, protkaná křížem krážem turistickými a cykloturistickými trasami. Pokud hledáte zajímavá místa, kde se zastavit, cestujte s NET4GAS Blíž přírodě. (Pokračování textu…)

VÁLENÍ BALÍKŮ S ASTERIXEM A OBELIXEM

Už víte, co budete dělat v sobotu 20.8. 2011 od 11 hodin? Nevíte? Přijďte se pobavit na Zámecký statek Újezd nade Mží nedaleko Plzně na akci Válení balíků s Asterixem a Obelixem . Po celý den je připraven bohatý program:
Datum konání : 20.8. 2011 od 11°° ( sobota)
Místo konání: Zámecký statek Újezd nade Mží, Plzeň – sever ( vzdálenost Plzeň – Újezd nade Mží: 17km), Plzeňský kraj (Pokračování textu…)

Rogar – “Starý přítel”

Zveme Vás na pátý ročník raně středověké bitvy, která se bude odehrávat nedaleko Neveklova.

Raně středověká bitva – 20. a 21.8.2011

Mé jméno je Rogar, život se mi již chýlí ke konci a stejně  jako stromům na podzim opadá listí, tak i mně na hlavě už mnoho vlasů nezbývá. Nebylo tomu tak ale vždy – býval jsem mladý, odvážný, chtivý bohatství, moci a poznání. Snad smělý sen, snad. Ale bohové mne vyslyšeli a v běhu života se sen stal skutečností. Narodil jsem se ve Švédsku, otec byl vážený válečník. Začal mne učit ovládat meč již v útlém věku a tak když mi bylo třináct let, dovolil mi jet s ním na první výpravu. (Pokračování textu…)

Prohlídky tajemného sklepení

Datum konání: 19.8.2011 ve 20:00 a 21:00

Místo konání: Náměstí 8, 69201 Mikulov

Tajemné bytosti ožívají každý pátek v Tajemném sklepení v Mikulově. Pro ty, kteří se chtějí trochu více bát, kterým nestačí prohlídka Tajemného sklepení za denního světla, kterým nevadí skřeky a oživlá strašidla a mihotání světla svící. (Pokračování textu…)