Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

1 srpna, 2011:

Netradiční výlet? Vydejte se přímo do oblak!

Chcete se vydat na dobrodružnou výpravu? Láká Vás podívat se na svět z ptačí perspektivy a ještě u toho cítit vítr ve vlasech? Máte romantickou duši a toužíte se přiblížit k oblakům? Pak je pro Vás ideální volbou let balónem! (Pokračování textu…)

Rodinné centrum Paleček

Rodinné centrum Paleček bylo založeno občanským sdružením Projekt Antioch a spřátelenou skupinkou maminek. Paleček je bezpečným a stimulujícím místem pro rodiny s dětmi, kde se maminky a tatínkové se svými dětmi mohou sejít s přáteli, povídat si a strávit společně čas. Pro děti jsou pořádány pohybové, hudební, jazykové, výtvarné a Montessori kurzy, pro rodiče zajímavé přednášky a semináře na témata partnerství, manželství, rodičovství a otcovství. V Palečku je také plně vybavená kuchyňka nebo službu Internet pro každého ZDARMA v rámci projektu podpořeného MPSV. Paleček nabízí  Kavárničku s hernou s vyhrazeným místem pro miminka a batolátka. Centrum má bezbariérový vchod. (Pokračování textu…)

První oficiální sraz kmotrů na Kroměřížsku

Srdečně Vás zveme dne 6.srpna na Velké náměstí v Kroměříži, které se vrátí zpět v čase do dvacátých let minulého století. Všichni, kteří přijdou nasát atmosféru starých časů, se budou moci zaposlouchat do jemných melodií přerovského Academic Jazz Bandu, projet se na historických kolech či se naučit charleston. Během celého dne bude pro návštěvníky nachystáno mnoho soutěží spojených ať již s 20. léty či mafiány. (Pokračování textu…)

Přijďte nebo doplujte o víkendu na závodiště Chuchle, čeká Vás bohatý program!

Datum konání: neděle 7. srpna, od 15 hodin

Místo konání: závodiště Chuchle

V Chuchli je na víkend naplánován Středoevropský pohár – tři dostihy nejvyšší kategorie, Sprint (1200 m), Mile (1600 m) a Classic (2400 m), budou hlavními body výjimečného dostihového odpoledne, které se koná pod záštitou ministra zemědělství Ivana Fuksy. Na akci vystoupí také špičkové hudební těleso, Ústřední hudba Armády České republiky. (Pokračování textu…)

Poznejte Pohádkové Česko, místa plná skřítků a dobrodružství

Přemýšlíte, jak si užít s rodinou pěkný výlet plný dobrodružství  a potkat pohádkové skřítky? Pokud ano, tak využijte programu Pohádkové Česko !

Zapojte se do projektu, v jehož rámci poznáte skřítkovské turistické stezky a cyklotrasy.  Navštívíte hrady a zámky a získáte spoustu dalších tipů na zajímavé výlety. Nejen na Vaše děti čeká pohádkový svět plný legrace a dobrodružství, kterým provází veselí skřítci. A navíc se dočkáte mnoha výhod.

Zaregistrujte se na www.pohadkovecesko.cz a vstupte do české a moravské země plné pohádek. Obdržíte rodinnou kartu a každá Vaše ratolest svůj dětský pas, do kterého může sbírat na jednotlivých lokalitách speciální razítka nebo si zapisovat či kreslit své zážitky. Na výletech a dalších akcích můžete na svou kartu sbírat body. Za ně pak získáváte řadu výhod, například slevy či volné vstupy na vybrané hrady a zámky.

Program Pohádkové Česko nabízí a bude postupně nabízet další nové výletní trasy. Celkem se bude v průběhu dvou let jednat o 20 pěších a 20 cyklistických okruhů vhodných pro rodiny s dětmi. Na každé stezce jsou umístěny informační tabule s mapou a popisem trasy, dále pak zde děti najdou příběhy skřítků z Pohádkového Česka, kteří pro ně mají i soutěžní kvíz spojený s výletním místem. Za správné odpovědi se Vám přičítá příslušný počet bodů na věrnostní kartu.

Do projektu se zapojilo 85 hradů a zámků, areál Lipno a vybraná horská střediska.
Zde všude máte možnost sbírat body na svoji věrnostní kartu na základě uhrazených vstupů.
Pohádkové Česko je věrnostní program nejen pro rodiny s dětmi, který představuje společnost ŠKODA Auto.

Zámek Loučeň se ocitne uprostřed Afriky

Datum konání: 6.8.2011

Místo konání: Loučeň 1, 289 37 Loučeň
Zámecký park na Loučeni bude v sobotu 6. srpna připomínat návštěvníkům Afriku. Připraveno je totiž Velké africké dobrodružství plné zábavných her, afrických pohádek a zvuku afrických bubnů. Děti se pod rukama šikovných malířů promění v zebry. Dojde i na historicky věrné vyprávění o knížecí africké expedici před sto lety.
Do záhad Afriky, kde je doma i tato soška, proniknete při Velkém africkém dobrodružství v sobotu 6. srpna. (Pokračování textu…)