Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Červen, 2011:

Vypravte se za znovuobnovenou horskou romantikou

Vypravte se za znovuobnovenou horskou romantikou
Pohlednicové scenérie, rozmanitá krajina, nově obnovená tajemná rašeliniště. To všechno na vás čeká, když se buď na kole, nebo pěšky vydáte na Cínovecký hřbet v Krušných horách. A když budete mít štěstí, zahlédnete i chráněného tetřívka. Mezi rašeliníkem zase můžete spatřit masožravou květinu rosnatku, jak má políčeno na neopatrné mouchy a komáry.

Cínovecký hřbet je součástí přírodního parku Východní Krušné hory, který byl založen v roce 1995. Jeho smyslem je zachovat typickou horskou krajinu Krušných hor.

Historie Krušných hor byla bohužel přesně taková, jak napovídá jejich název; v éře socialismu se tohle pohoří stalo přímo symbolem devastace krajiny. Původní rašeliniště postupně ustoupila zemědělství a intenzivnímu lesnímu hospodaření. Lesy později odumřely vinou průmyslových exhalací a kyselých dešťů. Holé stráně byly poté v rámci experimentu necitlivě osázeny stříbrnými smrky.

Dnes se příroda Krušných hor postupně zotavuje a díky péči lesníků i ekologů se horám navrací jejich původní vzhled. Tak třeba na Cínoveckém hřbetu, kam povede náš výlet, revitalizoval institut aplikované ekologie Daphne díky podpoře společnosti NET4GAS plochu 20 hektarů rašelinišť. Přesvědčte se na vlastní oči, jak se krušnohorská krajina proměňuje k lepšímu. (Pokračování textu…)

My hotel

My hotel

My hotel se nachází v Lednici na Moravě, v srdci Lednicko-Valtického areálu.
Přímo pod okny pokoje pomalu teče slepé rameno řeky Dyje a šumí hluboký a voňavý lužní les. Tento les i nedaleký rozlehlý zámecký park vybízí k procházkám a relaxaci. (Pokračování textu…)

Hrad a zámek Dolní Kounice

výjimečné místo plné pozitivní energie a fantastické atmosféry

SOUČASNOST

Hrad a zámek patří k těm, co mají štěstí nejen na bohatou minulost, ale i strhující přítomnost a optimistickou budoucnost. Nabízí návštěvníkům shlédnutí obranných dělových bašt se zámkovými střílnami, parkánovou chodbou, vysoké hradby s původními bránami, zbytky vodních příkopů a padacích mostů, stavebně historické lahůdky jako je Zelená světnice, původní černá kuchyně, historické prevéty, unikátní točité schodiště, které u nás nemá obdobu. Stručný prohlídkový okruh má délku cca 40 minut.

V tomto roce 2011 je toto nevšední místo, které patří k nejteplejším a  nejsušším místum v ČR, tedy s nejstálejším počasím, zpřístupňováno veřejnosti na pravidelných slavnostech, které se konají každých 14 dní počínaje 30.dubnem viz kalendář akcí r.2011 na www.hrad.biz (Pokračování textu…)

Dřevorubecké slavnosti

Zveme všechny příznivce dobré zábavy a netradičních soutěží na Dřevorubecké slavnosti do Pece pod Čerchovem ve dnech 8. – 10.7. 2011. Pro letošní ročník jsme pro Vás připravili téměř stejný program jako v loňském roce, ale samozřejmě nechybí, tak jako každý rok, několik novinek. První z nich je odlišné složení kapel, které Vás budou bavit, další novinkou jsou pamětní medaile, jak jinak než dřevěné, dále ukázka starých řemesel a větší zastoupení prodejců zahradní a lesní techniky. (Pokračování textu…)

Hotel zámek Liblice

Hotel zámek Liblice

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka z dílny italského architekta Giovanni Battista Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství později povýšeného do hraběcího stavu pana Arnošta Josefa Pachty z Rájova, osobitý projekt nového díla.
Posledním šlechtickým rodem vlastnícím zámek byli Valdštejnové. (Pokračování textu…)

Poznejte Pohádkové Česko, místa plná skřítků a dobrodružství

Přemýšlíte, jak si užít s rodinou pěkný výlet plný dobrodružství a potkat pohádkové skřítky? Pokud ano, tak využijte programu Pohádkové Česko (www.pohadkovecesko.cz).

Zapojte se do projektu, v jehož rámci poznáte skřítkovské turistické stezky a cyklotrasy. Navštívíte hrady a zámky a získáte spoustu dalších tipů na zajímavé výlety. Nejen na Vaše děti čeká pohádkový svět plný legrace a dobrodružství, kterým provází veselí skřítci. A navíc se dočkáte mnoha výhod. (Pokračování textu…)