Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Květen, 2011:

Královský průvod opět zamíří z Prahy na Karlštejn

První červnový víkend se opět rozeznějí bubny a mezi svůj lid zavítá Karel IV. s chotí a svou družinou.

Datum konání: 4.6 a 5.6.2011

Místo konání: Karlštejn

Již po páté se totiž letos koná Královský průvod, který převáží korunovační klenoty z Prahy na Karlštejn.
Průvod navazuje na skutečnou historickou tradici, jejíž kořeny sahají do doby vlády císaře Karla IV. Tento panovník uchovával korunovační klenoty Svaté říše římské v královské pokladnici – na hradě Karlštejně a každoročně po Velikonocích je vystavoval v Praze v katedrále sv. Víta. Návrat klenotů z hlavního města na Karlštejn je námětem Královského průvodu. (Pokračování textu…)

Pokus o zápis do knihy rekordů: Spejbl a Hurvínek

Datum konání: 1.6.2011

Místo konání: náměstí Jana Žižky v Čáslavi

Na den dětí 1.června dopoledne, dojde na náměstí Jana Žižky v Čáslavi  k pokusu o vytvoření českého rekordu shromážděním všeho, co se týče  Spejbla a Hurvínka.
Akci pořádá město Čáslav, agentura Dobrý den Pelhřimov a Městské  muzeum Čáslav. (Pokračování textu…)

Vyrazte s rodinou za poznáním přírodních krás Eurasie

S létem přichází i doba rodinných výletů, a tak se oblíbeným cílem rodičů i dětí stávají zoologické zahrady. Možná vůbec nejrodinnější zoologickou zahradou je Podkrušnohorský zoopark v Chomutově, který se v současnosti pyšní nejen největší rozlohou, ale také podařenými odchovy neobvyklých druhů zvěře, Eurosafari či skanzenem přibližujícím atmosféru staročeské vsi. V zooparku si každý člen rodiny něco najde.  (Pokračování textu…)

Žloutenka se může dotknout i vás – bojujte s ní

Edukační happening Žloutenka se může dotknout i vás se pokusí překonáním českého rekordu o živé obří logo upozornit na nebezpečí nákazy žloutenkou A a B. Přidejte se!

V loňském roce onemocnělo žloutenkou A nebo B 1 106 lidí. Při aktivním stylu života se nemocí může nakazit každý. Jezdíte MHD? Stravujete se v restauracích? Cestujete? V riziku žloutenky A a B mohou být dospělí, kteří nejsou očkováni …
.
(Pokračování textu…)

Mezi ploty v květnu oslaví dvacetiny ve velkém stylu!

Na narozeninovou party největší kulturní přehlídky s humanitárním posláním přijedou Psí vojáci, Hradišťan, David Koller, Dan Bárta, Divadlo Na Zábradlí, Arnošt Goldflam a mnoho dalších špičkových umělců.

Datum konání: 28. a 29. 5. 2011.

Místo konání:  Psychiatrická léčebna Bohnice
O posledním květnovém víkendu otevře bohnická léčebna své brány příznivcům skvělé muziky, divadla a veselé atmosféry festivalového mumraje, který se již podvacáté odehraje pod populární značkou Mezi ploty. (Pokračování textu…)

„Dobráci na Kosti- aneb dětský den na hradě Kost“

Datum konání: 28 a 29.5. 2011

Místo konání: hrad Kost

Dobráci na Kosti aneb dětský den na hradě Kost  – pro malé i velké připravili profesionální šermíři Merlet  opět působivá  šermířská vystoupení  propojená s doprovodným programem pohádkových divadel pro nejmenší. (Pokračování textu…)