Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Listopad, 2010:

Mikuláš s čerty v Koněpruských jeskyních

Datum konání: od čtvrtka 2. prosince do neděle 5. prosince 2010

Místo konání: Koněpruské jeskyně

Pro velký zájem o Mikuláše, anděly a čerty v Koněpruských jeskyních akce letos prodloužena na čtyři dny, od 2. do 5. prosince. (Pokračování textu…)

Mikulášská nadílka s pohádkou

Datum konání: 4.12.2010

Místo konání: Zámek Veltrusy, Ostrov 59, Veltrusy, 27746

K času adventnímu neodmyslitelně patří Mikuláš a jeho pomocníci. Zámek Veltrusy ani letos neopomene ty nejmenší a nabídne jim nejen příjemnou pohádku, ale všechny, kteří byli celý rok hodní, Mikuláš obdaří bohatou nadílkou.
(Pokračování textu…)

Mikulášský víkend na Šumavě

Datum konání: 3.12.2010 – 5.12.2010
Místo konání: Aparthotel Šumava 2000, Náměstí 8, Kašperské Hory, 34192

Již po několikáté zveme Vás – ale hlavně Vaše děti – v předvánočním čase na Šumavu na náš tradiční mikulášský víkend. (Pokračování textu…)

Mikulášský charitativní bazar v Pražské křižovatce letos pošesté

Datum konání: 5.12.2010-od 12:00 do 18:00 hod,

Místo konání: Pražská křižovatka – bývalý kostel sv. Anny, Zlatá ulice

Tradiční Mikulášský charitativní bazar pořádaný Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.V pořadí již šestý ročník nabídne kromě možnosti nakoupit si v předstihu vánoční dárky a ještě tak podpořit dobrou věc, také celou řadu vzácných hostů, doprovodný hudební program, mikulášskou nadílku a ojedinělou možnost shlédnout prostor Pražské křižovatky, jenž je jinak veřejnosti přístupný jen zcela výjimečně. (Pokračování textu…)

Advent na památkách středních Čech ve správě NPÚ

Hrady a zámky jsou již v plném proudu vánočních příprav, aby mohly přivítat své návštěvníky ve vánoční atmosféře.Připravuje se vánoční výzdoba, adventní koncerty i speciální vánoční prohlídky. Poznáte staré vánoční zvyky, jak se slavily Vánoce ve šlechtických rodinách, chybět nebudou vánoční jarmarky a někde se bude také péct cukroví. Každý adventní víkend můžete vybírat z pestré nabídky adventních kulturních akcí a obohatit si tak čas svátečního očekávání. (Pokračování textu…)

Farmaření se svatou Barborou

Datum konání: 4.12.2010, OD 9.00 DO 15.30 HODIN

Místo konání: v Pivovaru Hradu Točník, parking u kavárny BARKA pod hradem Točník.

V INTERAKTIVNÍCH DÍLNÁCH SI DĚTI VYROBÍ:
Vánoční perníčky a cukroví, vlastnoručně vyrobenou slaměnou dekoraci k Vánočnímu stolu, děti si umíchají také vánoční limonádu do vlastnoručně malovaného hrnečku pro rodiče nebo babičku i dědečka. Děti vyrobí vánoční svícínek. (Pokračování textu…)