Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Leden, 2010:

Bleší trh oživí o víkendu Karlín

Datum konání: 31.1.2010
Místo konání : Praha,Náměstí Míru

V pořadí již podruhé oživí bleší trh jinak spící, víkendový Karlín. V neděli 31.1. na Pernerově ulici se znova otevře brána haly zvané Šípkárna. (Pokračování textu…)

Výstava Za svobodu

Datum konání : 17.11.2009–6.7.2010
Místo konání : Nová budova Národního muzea


Výstava k 20. výročí pádu komunistického režimu v Československu.

Již druhá výstava v Nové budově Národního muzea přibližuje atmosféru v Československu (Pokračování textu…)

Pexesiáda 2010

Datum konání : 29.1.2010 (9:30-11:30)
Místo konání : DDM Galašova

Pexeso snad umí hrát každé dítě – přijď nám to dokázat! O pololetních prázdninách – v pátek 29.1.2010 – jsi zván do naší herny! Soutěží se o ceny – jako v každém turnaji. (Pokračování textu…)

Hotel Forman a koliba Kordulka

Hotel nabízí útulné a klidné prostředí v přírodě a zároveň jen 10 minut od centra Rožnova pod Radhoštěm..

Ubytování

Hotel disponuje 21 dvoulůžkovými pokoji z toho ve dvou pokojích je přistýlka, 3 apartmány, které jsou dvoulůžkové s možností přistýlky, a 1 pokojem s bezbariérovým přístupem. Všechny pokoje hotelu Forman jsou vybaveny sociálním zařízením, televizí s kabelovou přípojkou, telefonem s možností připojení na PC. Vybavení apartmánů je rozšířeno o rohovou vanu a minibar. K dispozici dětská postýlka. Celková ubytovací kapacita hotelu je 48 lůžek a 5 přistýlek. (Pokračování textu…)

KidsCup Klínovec 2010

Datum konání: 6.2.2010, 13.3.2010
Skiareál Klínovec s.r.o. a SK Veřejná lyžařská a snowboardová škola o.s. společně připravili nultý ročník seriálu tří veřejných závodů pro české i německé děti a mládež.

Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích na lyžích a snowboardu, kluci a holky zvlášť. Připraveny jsou skvělé ceny od Alpine Pro, lyžařské permanentky, sladkosti… Návštěvníky akce čeká doprovodný program, hudba, občerstvení a dospěláci si můžou zajet jednu závodní jízdu o drobnou cenu. Jedná se o sérii: body z jednotlivých závodů se tedy sčítají a celkový vítěz v každé kategorii získá velké překvapení! (Pokračování textu…)

Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem - náměstí

V malebném Podkrkonoší se rozkládá, na obou březích řeky Labe, starobylé město Dvůr Králové nad Labem. Jeho založení je datováno do druhé poloviny 13. století.
Přesné datum založení města není známo, neboť se nezachovaly, resp. byly zničeny při požárech, vojenských nájezdech atp., listiny a privilegia, které by vznik města doložily.
Na základě nálezu zbytků apsidy románského kostela u zdi stávajícího kostela sv. Jana Křtitele, datují historici vznik města Dvůr Králové nad Labem do období let 1200 až 1230. (Pokračování textu…)