Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Srpen, 2009:

WANTED – plavba kuriózních plavidel

[inspic=1008,left,fullscreen,thumb]Datum konání : 5.9.2009
Místo konání : Vyšší Brod
Start : 13:27 hod

Hledají se odvážní plavci kteří nechtějí být pouze pasivními diváky,ale pustí se do souboje s Vltavskými jezy při plavbě kuriózních plavidel. (Pokračování textu…)

Vodní hry

Datum konání : 5.9.2009 od 14.00 – 18.00 hodin
Místo konání : slepé rameno Malše

Již tradičně se v sobotu 5. září budou konat na slepém rameni Malše Vodní hry. Na soutěžní klání družstev dospělých v netradičních disciplinách nejen přes lávku se mohou přihlásit smíšená pětičlenná družstva minimálně s jednou ženou (Pokračování textu…)

Pilsner Fest

Datum konání : 4. – 5.9.2009

Festival nejen o pivu,ale hlavně o muzice.
Vystoupí Monkey Business,Dan Bárta,skupina Turbo,skupina Kryštof a další.. (Pokračování textu…)

Srub Petra Bezruče

O Srubu
[inspic=1039,left,fullscreen,thumb]Srub Petra Bezruče na Ostravici získalo Slezské zemské muzeum jako součást dědictví po básníkovi. Obytná část srubu byla ponechána v původní podobě i se zařízením interiéru, který si Bezruč sám navrhl. (Pokračování textu…)

Areál československého opevnění Hlučín – Darkovičky

O Areálu
[inspic=1038,left,fullscreen,thumb]Pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněnou prezentací ojedinělého fortifikačního sytému naší republiky, který vznikal v letech 1935 – 1938.Tvoří jej pěchotní sruby MO-S 18, MO-S 19, MO-S 20 a lehký objekt LO vz. 37A. Objekty areálu představují různé odlišnosti po stránce projekční i palebně-taktické a rovněž různé stupně odolnosti. Již od roku 1992, kdy byl areál začleněn do Slezského zemského muzea, patří k nejexponovanějším objektům návštěvnického zájmu. Obdivována je především komplexnost a dokonalost prezentace, ale vítána je také možnost setkávat se osobně s obnoviteli pevnostního areálu. (Pokračování textu…)

Slezské zemské muzeum

Slezské zemské muzeum je nejstarší a co do velikosti a bohatosti sbírkových fondů patří mezi tři nejvýznamnější muzea na území našeho státu. Založeno bylo 1. května 1814 a předstihlo vznik Moravského muzea v Brně i Národního muzea v Praze. Ročně pořádá nejen celou řadu výstav a akcí pro veřejnost (např. Mezinárodní den muzeí, Slezská muzejní noc, Evropská noc pro netopýry, aj.), ale k jeho cílům náleží i vědecko-výzkumná činnost. SZM vydává tři vědecké časopisy, odborné publikace a spolupracuje s badateli a se studenty Slezské a Ostravské univerzity. Kolekce sbírkových předmětů je bohatá a čítá téměř 2,5 milionu kusů. Jde o rozsáhlé soubory přírodnin i unikátní umělecké a historické památky. (Pokračování textu…)