Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Prosinec, 2008:

Průvod Tří Králů na Hradčanech

Datum konání: Praha. 5. ledna 2009, pondělí, od 15:30 hod.
Trasa: z Hradčanského na Loretánské náměstí.

Tříkrálový průvod na velbloudech vyjde 5. ledna 2009 z Arcibiskupského paláce na Hradčanském náměstí v 15.30 hod. Ihned Tří králové pozdraví všechny přítomné Pražany. Průvod pokračuje Loretánskou ulicí, kde se zastaví u krále Heroda; potom před Černínským palácem odbočí dolů na Loretánské náměstí, kde u živého Betléma Tří Králové se pokloní malému Ježíškovi a předají mu zlato, kadidlo a myrhu. Dětí můžou se ke Ježíšku přiblížit a přinést jemu své dary, které Tří králové předají potřebným dětem 6. ledna, na pražském místě ještě neznámém. Všichni jste srdečně zváni.

(Pokračování textu…)

Pan Hú, ošizený čert, skřítek hodináříček a tajný agent Pankrác Tangent na Špilberku

Termín a místo konání: 27. 11. 2008 – 1. 2. 2009
Špilberk – západní křídlo, II. p.

Zdena Kabátová-Táborská – grafička a ilustrátorka
Václav Kabát – grafik, kreslíř, ilustrátor a typograf

Oba autoři se po studiích na Akademii výtvarných umění v Praze věnovali – vedle své volné tvorby – ilustracím dětských knih. Základem výtvarného projevu Václava Kabáta se stala kresba, jejíž možnosti využívá ve značné šíři. Od lineární a husté sítě černých či kolorovaných čar přechází až ke kolážím, které osciluje mezi fantaskností, groteskností a kresleným humorem. V knižních ilustracích rozvíjí příběh v samostatných epizodách s vlastním humorným komentářem či parodií textu. Literární text je pro něj inspirací – mnohdy u pohádkových textů střídá či kombinuje reálnou rovinu příběhu s fantazií tajuplného, hrůzostrašného, ale i romantického. Zájem o ilustraci přivedl autora i k vynalézavým knižním úpravám. (Pokračování textu…)

Zimní prohlídky hradu Kašperk

Datum konání: 28.12.2008 – 1.1.2009

HRAD KAŠPERK a život Jiřího z Poděbrad
poslední prohlídka hradu začíná v 15:30
(Pokračování textu…)

Betlémy v Betlémské kapli

Betlémy v Betlémské kapli
Datum konání: 29.11.2008 – 3.1.2009

Betlémy vytvořené nejrůznějšími technikami. Spolu s betlémy budou vystaveny samozřejmě další exponáty s vánoční tématikou, které pomohou vytvořit atmosféru adventu a Vánoc.

Oproti minulému roku jsou stránky obohaceny o seznam přihlášených na předvádění řemesel a na hudební vystoupení. To poskytuje návštěvníkům přehled o plánovaném programu na jednotlivé dny. Skrze tuto sekci stránek, tedy “Předvádění” a “Muzicírování”, se rovněž mohou zájemci o předvádění a vystupování na naší výstavě, tedy například znalci tradičních řemesel či hudební soubory, na jednotlivé dny rovnou přihlásit.

Zdroj: www.kdykde.cz

Výstava Betlémů Toulcův dvůr Praha

Datum konání: 23.12.2008 – 1.1.2009

Toulcův dvůr
Kubátova 1/32, Praha 10, 10200
tel: 271 750 548, email: [email protected]

I letos bude v průběhu vánočních svátků přístupná v překrásném prostoru barokních stájí výstava perníkových i dalších betlémů (vyřezávaných, papírových, vlněných) od dospělých tvůrců i dětí. Otevřeno denně od 14:00 do 15:00.

Vstupné: dobrovolné

Zdroj: www.kdykde.cz

Penzion Lipka

HLEDÁTE UBYTOVÁNÍ V NÁDHERNÉ PŘÍRODĚ ŠUMAVY ZA ROZUMNOU CENU?[inspic=315,right,fullscreen,thumb]
Vyzkoušejte Penzion Lipka ve stejnojmenné obci v nadmořské výšce 900 metrů. Obec Lipka je obklopena překrásnou přírodou Chráněné krajinné oblasti Šumava a leží v těsné blízkosti známých šumavských center, jako jsou např. Borová Lada, Kvilda, Horská Kvilda, Nové Hutě, Boubín, Zadov a Churáňov. (Pokračování textu…)