Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Listopad, 2008:

Apassionata

[inspic=259,right,,thumb]Datum konání: 6.12.2008 – 7.12.2008
O2 ARENA, Ocelářská ulice 460/2, Praha 9

APASSIONATA “Grand Voyage” vás zavede do nejfantastičtějších a nejvzdálenejších částí světa a pomůže vám poodhalit tajemství vztahu koní a lidských bytostí v realitě i ve fantazii.

„Grand Voyage“ podnítí vaši fantazii a vzbudí vaši zvídavost. „Grand Voyage“ – to znamená vášeň i vůni dálek, dobrodružství a nadšení. (Pokračování textu…)

Pražské Mikulášské jízdy

České Dráhy, a.s. připravily ve spolupráci s DDM Prahy 5 pro malé i velké zájemce tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem, které se uskuteční již v sobotu 29.11. a v neděli 30.11. Parní vlak bude vždy po oba dny vyjíždět z nádraží Praha Braník a projede postupně několik tras po pražských tratích. Plánována je jízda několika tunely na „Posázavský pacifik“ do Davle. Na sobotu je připravena i večerní jízda noční osvětlenou Prahou po „Pražském semmeringu“ .
(Pokračování textu…)

Staročeský Mikulášský jarmark na Toulcově dvoře

Datum konání: 29.11.2008, Praha
tel: 271 750 548, email: [email protected], www.toulcuvdvur.cz

Tradiční předvánoční setkání, při kterém budete mít možnost si zakoupit malé dárečky, zpříjemnit si chvíle se starými řemesly, v dílničkách vyrobit drobné předměty vztahující se k Mikuláši a předvánočnímu času, zazpívat si Vánoční písně, zahřát se medovinou… V podvečer se budete moci potkat s postavami, které se na vsi v adventu pohybovaly – Martinem počínaje a Perchtou konče.
(Pokračování textu…)

Ještě jeden Vánoční dárek pro děti v BRNĚ

Brněnské maminky s dětmi nemusí obávat, že jim počínaje letošním podzimem zůstanou pouze zablácená či zasněžená pískoviště. Na Pražákově ulici v Brně-Heršpicích totiž kolem 20. prosince otevřou první rodinný zábavní park. Do provozu bude multifunkční hala a symbolicky se tak stává jedním z vánočních dárků Brnu. Svým zaměřením je v České republice ojedinělá. Ano, právě v posledních letech velmi časté výkyvy počasí na podzim a v zimě odstaví z provozu řadu venkovních zařízení pro nejmenší. Hala je krytá a v provozu celoročně.

(Pokračování textu…)

4. Štramberský Mikuláš a jízda parním vlakem

Sobota 6. 12. 2008

Plnou parou vpřed – do Štramberka a zpět

Parní lokomotiva 423.041 oslavila letos úctyhodných 84 let! A protože se stále drží ve skvělé formě, vydává se opět na svou tradiční pouť z Ostravy do Štramberka a zpět, a to v rámci 4. ročníku Štramberského Mikuláše (6.12.) a štramberského 5. Silvestra pod Trúbou (31.12.). Své železné údy – kola, nýty a šrouby – do konce roku tedy ještě párkrát protáhne! Plánujete-li cestu do Štramberka za prosincovými akcemi, nenechte si příležitost parní jízdy ujít. Má totiž něco do sebe – kouzlo starých dobrých časů… Černá ocelová krasavice s číslem 423.041 byla narozena v První českomoravské společnosti v Praze především pro vedlejší tratě, jakou je i trať do Štramberka. Jistý čas pracovala v Leopoldově, pak se zatoulala na Ostravsko. V ostravském depu se dnes těší dobré síle a zdraví; na svou slavnostní jízdu, která se koná jen přibližně třikrát do roka, si vyžaduje zhruba 450 kg černého uhlí na hodinu a stovky litrů vody. Od doby svého vzniku byla – přes drobné opravy- stále funkční a v běžném provozu setrvávala až do roku 1981. V prosinci letošního roku za sebou potáhne kolonu historických osobních vozů s kapacitou 400 míst (včetně vozu jídelního), přičemž každý z vozů je specifický pro určité období od počátku 30. do konce 40. let minulého století. Plnou parou vpřed…!
Jízdní řád mimořádné parní lokotky
(Pokračování textu…)

Vánoční jarmark v Kroměříži

Datum konání: 27.11.2008

Advent v Kroměříži přivítá lidový jarmark a Michal Nesvadba

Kroměříž – Tradiční předvánoční veselení spojené se slavnostním rozsvícením vánočního stromu připravila na čtvrtek 27. listopadu kroměřížská radnice. Celodenní program nazvaný Než se rozsvítí vánoční strom se uskuteční na Velkém náměstí a jak už je v Kroměříži zvykem, bude patřit především dětem. (Pokračování textu…)