Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Říjen, 2008:

89. Cena prezidenta republiky CK Martin Tour

[inspic=257,right,fullscreen,thumb]Dostihové závodiště Velká Chuchle
Nejdelší rovinový dostih roku, slavnostní vyvrcholení dostihové sezóny pod záštitou prezidenta České republiky Václava Klause. (Pokračování textu…)

Lampiónový průvod a Halloween v zoo Ostrava

[inspic=256,right,fullscreen,thumb]V sobotu 1. listopadu proběhne v Zoo Ostrava oslava svátku Halloween a lampiónový průvod, který vyjde od vstupu do zoo v 16:00 hod. Při procházce potemnělou Stromovkou si účastníci mohou na cestu svítit samozřejmě lampióny, ale i lucernami apod. Průvod bude ukončen u pavilonu slonů. Vybrané pavilony zůstanou otevřeny až do 18:00, např. pavilon slonů, pavilon primátů či pavilon hrochů. Návštěvníci tak do nich budou moci nahlédnout a pozorovat chování zvířat i po setmění. Děti do 15 let s lampióny budou mít na večerní akci vstup zdarma. Žádné další slevy a permanentky nebude možno na akci využít. (Pokračování textu…)

Rekreační středisko Lesák

Rekreační středisko Lesák leží v idylické krajině lesů a rybníků, přímo na břehu rybníka Hejtman. Městečko Chlum u Třeboně s barokním zámečkem a sklárnou Český křišťál je vzdáleno 16 km od Třeboně. Místo je zárukou klidné rekreace a odpočinku všem věkovým kategoriím s možností koupání, vodních sportů, rybaření, houbaření, vycházce, cykloturistiky po hrázích rybníků (oblíbená naučná stezka okolo Třeboně měří 30 km), dále motoristických výletů po jižních Čechách a Dolním Rakousku. (Pokračování textu…)

Pension Vyhlídka

[inspic=244,right,fullscreen,thumb]Pension Vyhlídka se nachází na pravém břehu Lipenského jezera, v obci Přední Výtoň, v chráněné krajinné oblasti, 5 km od přehradní hráze, v nadmořské výšce 780 m, 300 m od jezera.
Celoroční provoz s velkou ubytovací a stravovací kapacitou zajišťuje rodina s početným personálem.
Ideální místo k rekreaci, k pěší a cyklo turistice, k rybaření, k houbaření. K ozdravným pobytům dospělých – rodin i kolektivů. Pro rekreaci dětí formou škol v přírodě.Různé typy školení. Soustředění sportovních družstev. Víkendové pobyty. Svatby s ubytováním. Oslavy všeho druhu. (Pokračování textu…)

Halloween v pražské botanické zahradě

[inspic=243,right,,thumb](31.10.2008 Praha) Tento svátek je spjat s tradicemi a zvyky starých Keltů. Tehdy se rok dělil na dvě části – období hojnosti a období zimy a hladu. V listopadu začínala doba temna, zásoby potravy se rychle tenčily… Lidé věřili, že v noci z 31. října na 1. listopad se domů vracejí duše zemřelých a vyhledávají pomoc příbuzných, aby jim pomohly překročit onu hranici do Země Mrtvých, kde vládl bůh mrtvých – Anwinn. Aby duchové viděli na cestu, lidé jim svítili svítilnami z vydlabaných řep. Převlékali se do starých hader a malovali si obličeje, aby byli ochráněni před zlými duchy… Té noci se říkalo Samhain = „Konec léta“ (Pokračování textu…)

Vojenská přehlídka v Praze

Datum konání: 28.10.2008
Místo konání – Evropská třída, Praha 6

Po dlouhé době nyní Praha opět prožije vojenskou přehlídku, a to k 90. výročí vzniku samostatného Československa 28. října.

Přehlídka se nebude konat na Letné, kde se dnes budují tunely Blanka, ale na Evropské třídě. Armáda už pilně trénuje na letišti v Bechyni, kde vyměřila rozměry ulic v Praze 6. Generálka se bude konat 27. října večer, slavnostní přehlídka pak proběhne 28. října. Oficiální armádní část nebude údajně příliš velká – „jen dva tisíce vojáků“ –, nicméně diváci uvidí jak bojovou techniku, tak například nové tatry, landrovery apod. Na obloze prolétnou podobně jako v roce 2005 grippeny, bitevníky L-39 a také vrtulníky. (Pokračování textu…)