Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Září, 2008:

Velešín

[inspic=183,right,fullscreen,thumb]Osada Velešín byla založena pravděpodobně ve 13. století v souvislosti s výstavbou hradu na ostrohu nad řekou Malší. Od počátku byl Velešín osídlen obyvatelstvem hovořícím převážně česky. Hrad Velešín je poprvé zmiňován v listině z roku 1266. V první třetině 13. století byl založen jako královský hrad. Jeho výstavba měla pomoci posílit královskou moc v okrajových a málo obydlených částech říše, posádka se také podílela na ochraně důležité obchodní stezky směřující do hornorakouského Freistadtu. Původně samostatné panství, které se rozrostlo až po Benešov nad Černou, Malonty a Tichou, bylo ve druhé polovině 15. století v rámci rožmberského majetku začleněno pod novohradský velkostatek. Dnem 1. února 1996 byl Velešín ustanoven městem. (Pokračování textu…)

Den s přírodou v Malešickém parku

[inspic=182,right,fullscreen,thumb]Praha Malešický park 20.9.2009
10.00-16.00 hod

Rádi bychom Vás i Vaše děti a přátele pozvali v sobotu 20. září na 4. ročník Dne s přírodou v Malešickém parku. Pro všechny příchozí bude připraveno mnoho zábavných her a soutěží jako v předchozích letech. Letošním tématem bude činnost oddílu Ginkgo.
(Pokračování textu…)

POHÁDKOVÝ LES

Modřanská rokle v sobotu ožije a změní se v POHÁDKOVÝ LES! Čeká vás spousta pohádkových postav a soutěží. Značená cesta Vás zavede provede Modřanskou roklí, na Točnou a zpět do dvora, kde na Vás čekají drobné odměny a soutěže. Terén je vhodný i pro kočárek! Sice bude určitě hezky, ale co kdyby… v případě nepříznivého počasí si vezměte masky, bude karneval vevnitř.

Registrace na startu ve dvoře do 13 hodin.

Datum: 27.9., 10 – 15 hod
Věk: 0 – 109 let Jednoduše pro všechny! 🙂
Vstupné dobrovolné
KC “12” + Modřanská trojka
www.mtrojka.cz, info@mtrojka.cz

6 DNÍ V TAHU :-)

Zapomeň na chvíli na všední svět a vydej se bránou do jiného, do světa fantazie! Zažij to, co je jinak nemožné, cokoli chceš, vše se může stát!

Termín: 24. – 29.10.2008 (víkend + podzimní prázdniny – so, ne, út st. svátek a po + st prázdniny)
Ubytování: sroubek v lese, bývalá lesní školka, palandy, ohniště, krb, kamna, vařič…
Program: Hry, hry, hry, 5 x denně jídlo, pití, cesta tam a zpět… 🙂 A nějaké ty výlety (bazén…), soutěže, kvízy, nové znalosti, dobrodružství…
S sebou: Spacák, přezůvky (je tam koberec), teplé oblečení, nepromokavou bundu nebo pláštěnku, dvoje pevné boty, ešus, příbor, baterku… a další věci, o nichž si myslíte, že by se mohly hodit. Ale nepřehánějte to, kousek se půjde i pěšky! 🙂
Cena: cca 500 Kč
Další nfo: odjezd v pátek mezi 14. a 16. hodinou, návrat ve středu večer
Věk: od 5 do 15 let

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Kontaktní údaje
Pořadatel: Modřanská trojka
Kraj: Plzeňský, Místo: Polesí Hamr, Volduchy, poblíž Rokycan
Kontakt: Miša Vrobelová, tel. 728 366 283, mischam3@centrum.cz
WWW: www.mtrojka.cz

Odolena Voda

Základní informace

Odolena Voda leží na rozmezí vyvýšené Pražské plošiny a Středolabské tabule 15 km severně od Prahy, 7,5 km východně od Kralup nad Vltavou a 8 km jihozápadně od Neratovic. Její starší část je rozložena ve svahu sklánějícímu se zvolna k severu, novější část se sídlištní zástavbou vyrostla ve druhé polovině 20. století na výše položené rovině. Z jihovýchodní strany se k ní přimyká Dolínek s blízkou osadou Čenkov. (Pokračování textu…)

Nový Knín

[inspic=174,right,fullscreen,thumb]
Město Nový Knín (307 m n. m.) leží na říčce Kocábě, sedm kilometrů východně od Dobříše a 40 kilometrů jižně od Prahy. Křemenné žíly se zlatem daly vzniknout knínským dolům a rýžovištím. Knín existoval již ve 12. století jako dvorec. První zmínka o osadě je z roku 1321. Původní osada byla rozdělena na dvě samostatné části, které oddělovala říčka Kocába – Starý a Nový Knín. (Pokračování textu…)