Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Srpen, 2008:

Minimax den pro děti

S Minimax TV na G2 JOYRIDE 2008[inspic=105,right,fullscreen,thumb]
Nudit se nebudou ani ti nejmenší!

Na začátek září, kdy se letní festivaly a s nimi spojená festivalová horečka ubírají ke svému konci, se připravuje největší sportovně hudební festival v Evropě. G2 JOYRIDE 2008, akce plná mladých dynamických sportů, exhibic a dobré hudby, se bude konat první zářijovou neděli 7. 9. 2008 na Císařské louce u Smíchova, Praha 5.
Tento ojedinělý festival vznikl před šesti lety a stále se rozrůstá díky široké přízni. Minulý ročník tento festival navštívilo 15 000 lidí a představilo se přes 200 nejlepších světových sportovců. Na letošním G2 JOYRIDE 2008 bude k vidění za doprovodu živé hudby více jak 25 sportovních disciplín, mezi něž budou patřit například freestyle motocross, biketrial, wakeboarding, vodní skútry a mnoho dalších. (Pokračování textu…)

Nejdek

[inspic=99,right,fullscreen,thumb]Historie města
První písemný doklad o existenci Nejdku pochází z roku 1340. Udává se však, že Nejdek vznikl jako hornická kolonie těžařů cínu již kolem roku 1250. Název města Nejdek je prý odvozen od německého “neue Decke” – podle nově pokryté střechy hradní věže. (Pokračování textu…)