Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Červen, 2008:

Hračkobraní na Zámku v Kamenici n. Lipou

(9. – 13. 7. 2008) III. ročník HRAČKOBRANÍ FESTIVALU HRAČKY Z PŘÍRODNÍHO MATERIÁLU NA ZÁMKU V KAMENICI NAD LIPOU

Ve dnech 9. – 13. 7. proběhne na zámku v Kamenici nad Lipou již třetí ročník festivalu, zaměřeného na propagaci české hračky z klasického přírodního materiálu, jehož pořadatelem je Správa kulturních zařízení Města Kamenice nad Lipou. Jedná se o prázdninovou akci pro celou rodinu, která svým návštěvníkům nabízí přehlídku hraček, výrobců či návrhářů hraček z přírodního materiálu a je určena těm, kteří chtějí strávit ve společnosti hračky příjemný prázdninový čas, udělat radost nákupem nové hračky nebo získat inspiraci pro šikovné ruce, ale i těm, kteří se hračkou profesionálně zabývají. Hlavním impulsem pro konání festivalu je snaha o obnovu veřejné důvěry k české hračce z přírodního materiálu. (Pokračování textu…)

ZOO Praha – Den šprtů a den unavených učitelů

Den šprtů (27. 6.) a Den unavených učitelů (30. 6.) v pražské zoo

Prázdniny v Zoo Praha začínají už tento pátek 27. června, kdy je zde Den Šprtů. Každý, kdo přinese letošní vysvědčení s jedničkou z biologie, přírodopisu, přírodovědy, prvouky a dalších přírodovědných předmětů, bude mít tento den vstup zdarma!
(Pokračování textu…)

Clarion Grandhotel Zlatý lev

Clarion Grandhotel Zlaty levHotel je pro hosty otevřen od roku 1906, kdy jej u příležitosti Česko-německé výstavy slavnostně uvedl do provozu rakousko-uherský císař František Josef I. Hotel je umístěn v parkové zóně města Liberec, prakticky v jeho centru. Nabízí klid a výborné zázemí po celkové rekonstrukci – bydlel zde císař, proč ne VY?

(Pokračování textu…)

Penzion a autokemp Wolf

Penzion a autokemp Wolf– Penzion a Autokemp WOLF vam nabizi diskretni ubytovani
– Provozni doba – non stop
– 10 pokoju, 20 luzek, 11 chat po 2-6 luzkach
– dvoulůžkový pokoj již od Kč 590

(Pokračování textu…)

„STRÁŽNICE“ aneb sloužíme do roztrhání těla

Strážnice 03.jpg

Jeden den v životě brněnské městské stráže na konci 15. století může zažít divák, který navštíví v letošní letní sezóně Letní scénu „Pod Baštou“ na hradě Špilberk. Skupina historického šermu REX, která ve spolupráci s Muzeem města Brna nastudovala na svoji 25. sezónu na hradě opět nové představení (již 13. ve 30. roce existence) o všedním životě městských strážných s jejich radostmi i starostmi, o jejich službě při ochraně zákona a majetku našich předků. (Pokračování textu…)

Bitva o brod

IX. ročník již tradiční akce se uskuteční v sobotu 28. 6. na brodě pod hradem Zbořený Kostelec u Týnce nad Sázavou nedaleko Benešova.
Diváci se mohou těšit na rekonstrukci středověké bitvy za účasti koní, děl a asi 200 šermířů. Část bitvy se odehrává ve vodě. Děj letošní bitvy je zasazen do roku 1449 A.D., kdy Kostelec držel loupeřivý rytíř Kuneš Rozkoš z Dubé. Tehdy proti němu vyrazilo vojsko Zdeňka ze Šternberka. Ještě před obležením hradu došlo na brodě k bitvě… (Pokračování textu…)