Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Květen, 2008:

Dětský víkend na hradě Svojanov

svojanov.jpg
(31.5. 2008 Svojanov) Pro návštěvníky – pro děti i pro dospělé – je připraven bohatý doprovodný program:

Různé soutěže a aktivity – skákání v pytli, házení mincí do vody, učení tanečků a navlékání korálků, zacházení se zbraněmi a vyrábění štítů z kartonů a mnohé další.

Divadelní vystoupení – Noc na Karlštejně (v podání třídy 7.B ze ZŠ Felberova Svitavy) – v 10,00, 13,00 a 14,30 hodin.

Cesta za pokladem – za splnění všech soutěží a aktivit si soutěžící děti můžou odnést poklad. Součástí programu bude vystoupení skupiny historického šermu „Páni z Cornštejna“ a Ohnivé show.

(Pokračování textu…)

Den dětí s Posázavským pacifikem 2008

(Praha) V pátek 30.května a v sobotu 31.května se na nádraží Praha Braník koná akce Den dětí s Posázavským pacifikem. Akce bude probíhat v pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 10 do 16 hodin. Mezi stanicemi Praha Braník a Praha Modřany bude jezdit malý parní vláček s lokomotivou 310.072 (Kafemlejnek z roku 1899). Mezi Braníkem a Hlavním nádražím pojede při zahájení akce a po jejím skončení moderní motorová souprava pro regionální tratě Regionova.Posázavský pacifik

V průběhu akce bude tato motorová souprava vyjíždět z Braníka na vyhlídkové jízdy na „Most inteligence“ nad branickým nádražím přes řeku Vltavu. Ve stanici Praha Braník bude probíhat výstava současných lokomotiv ČD a.s. s možnou prohlídkou strojovny a kabiny strojvedoucího. Pro děti jsou připraveny jízdy na inspektorské drezíně z roku 1853. Přijede i parní válec (Mamut z roku 1930). (Pokračování textu…)

Festival Tanec Dětem

(26.5.2008 – 1.6.2008 Praha Divadlo Ponec) Dětský festival na úvod 20. ročníku Mezinárodního festivalu soudobé taneční tvorby a pohybového divadla TANEC PRAHA 2008.

Ve dvacetileté historii festivalu to není poprvé, kdy se stává partnerem programu určeného nejmenším divákům. S tímto pojetím začal festival v roce 2004, kdy poprvé pozval Taneční studio Light Lenky Tretiagové, aby v Den dětí zahrálo dětské představení. Zcela spontánně tak vznikla myšlenka dětského festivalu TANEC DĚTEM, který nabídne veřejnou prezentaci projektu Tanec školám, srovnání práce lektorů na ZŠ se zájmovou činností dětí a vyvrcholí představeními pro děti i s dětmi.

cena vstupenek: 40 Kč děti / 80 Kč dospělí
——————————————–

Program festivalu naleznete ZDE

Zdroj: Kdykde.cz 

Den dětí v Divadle Komedie zrušen!

Plánovaný Den Dětí v divadle komedie byl z provozních důvodů zrušen!

Vstupenky je možné vrátit v pokladně Divadla Komedie. 

(1.6. Praha) Divadlo Komedie připravuje po delší odmlce na 1. června oslavu Dne dětí.

V 15.00 začneme pohádkou Karla Jaromíra Erbena Tři zlaté vlasy děda Vševěda ve scénické úpravě a režii Davida Jařaba.

Na známý příběh o královském synu Plaváčkovi, kterého vychoval chudý rybář, aby se dostal až k Dědu Vševědovi a zachránil díky němu tři království a stal se králem, si hraje v přítmí půdy starého domu plné tajemných věcí skupina dětí. Díky své fantazii nepotřebují ani zlatou korunu, zlaté jablko a žezlo nebo krásné šaty pro princeznu, postačí jim obyčejné síto, hrábě, či kus záclony.

Po představení pozvou herci Divadla Komedie všechny do zákulisí k jeho prohlídce.

www.prakomdiv.cz

V Bohumíně se chystá obří akce pro děti

Kolotoč i pouťové atrakce, soutěžní stezka plná úkolů, kterou děti provedou pohádkové bytosti, program pro děti na pódiu plný divadelních akcí a soutěží, ukázky práce záchranářů. Tak bude vypadat letošní neděle 1. června.

Akce nazvaná Rej bohumínských strašidélek aneb Dětský den s pojišťovnou Generali se bude konat souběžně ve dvou sousedících areálech – v letním kině a v Hobby parku v neděli 1. června od 13 do 19 hodin.

(Pokračování textu…)

Naučná stezka Slatinná louka – zámek Liblice

NauÄ�ná stezka Slatinná louka â�� zámek LibliceKonferenční centrum – zámek Liblice – zámecký park a obora

Pokud se rozhodnete si udělat výlet do okolí Mělnicka, pak určitě navštivte obec Liblice cca 10 km od Mělníka, kde se nachází Konferenční centrum – zámek Liblice, kde máte možnost zavítat do zámeckého parku a navštívit jak zámeckou oboru, tak absolvovat naučnou stezku Slatinná louka.

liblice3.jpgZa liblickým zámkem je menší park francouzského typu s čestným dvorem, terasou, bazénem a besídkou, který byl stylově upraven kolem roku 1920 podle návrhu C. Schneidera. Po pravé straně přechází celá úprava v oboru či bažantnici s rozlehlými lučními porosty. Tato přírodně- krajinářská část pochází z první poloviny 19. století. Celý areál je typickým příkladem parku, ve kterém „anglikanizace“ na přilehlých pozemcích proběhla samostatně bez vážnějšího narušení dispozice starší architektonické části. Součástí parku je skleník, barokní dvoukřídlý zahradníkův domek a kříž na pamět´ syna Christiany Thun-Hohensteinové, lolarda, který padl v první světové válce.

(Pokračování textu…)