Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Říjen, 2007:

Pfaffenschlag – zaniklá středověká osada

ok31.jpgV lese mezi Slavonicemi a Starým Městem pod Landštejnem byly objeveny a postupně odkryty zbytky středověké vesnice Pfaffenschlag, které jsou volně přístupné po červené značce ze Slavonic nebo 200 metrů dlouhou cestou ze silnice Slavonice – Stálkov. Zbytky vesnice jsou dostupné i výletníkům na kole. (Pokračování textu…)

Telč – renesanční perla Česka

telc3.jpgŘíkáte si s oblibou „výletníci“ a neustále plánujete, jaký kout českých zemí (potažmo světa) budete objevovat příští víkend? Přijměte pozvání do Telče – městečka, kde se jakoby zastavil čas. (Pokračování textu…)

Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp

podzimni rip.jpgTam kdesi za druhým pruhem dálnice a lánem polí vyrůstá ze země kopec. Přerostlá krtina. Halda čediče. Říp. Ona „světoznámá“ hora, jež je pro vlastenecké Čechy národním symbolem, pro výletníky ideálním cílem a pro historiky studnicí moudrosti. Nebo tak nějak. Každopádně se tam Češi znovu a znovu vydávají, aby nasáli atmosféru časů dávno minulých, přiučili se něco z bájných dějin, potěšili se z krásného rozhledu a nakonec osvěžili ústa zlatavým mokem ve zdejší hospůdce, jejíž štít zdobí deska s patetickým nápisem: „Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp.“ (Pokračování textu…)

Do cirkusu na medvědy a slony – Original Berousek

berousek-medved.jpgPřed 85ti lety založil Ignác Berousek tradici známého cirkusu Berousek. Z pouličního kejklířství vzniklo v roce 1918 první cirkusové šapitó, pojmenované po jeho zakladateli “Berousek”. Pokračovatel cirkusového rodu Ferdinad Berousek, syn Ignáce Berouska, přejmenoval v roce 1941 “Cirkus Berousek” na “Cirkus Centrál”. Důvodem změny názvu bylo odlišení od jiných cirkusů či artistů užívajících v té době jméno Berousek. Tímto začala nová filozofie rodiny Berousků. Cirkus se otevřel novým vynikajícím umělcům z celého světa chovajícím lásku a úctu ke zvířatům a cirkusovému řemeslu. (Pokračování textu…)

Podzimní krása zámku Konopiště

DSC_6886.JPGPravou krásu zámku Konopiště jsme mohli vidět o víkendové návštěvě. Podzimní počasí přálo, blankytně modrá obloha ukázala zámek v celé své kráse. Procházka Růžovou zahradou byla příjemnou relaxací. Na medvěda, který žije v zámeckém příkopu jsme však čekali marně. Neukázal se. Fotografie z tohoto výletu můžete vidět v naší fotogalerii.

Poloha:

maka_konopiste.gif

Moravská gobelínová manufaktura

dílna.jpgMoravská gobelínová manufaktura byla založena roku 1898 akademickým malířem Rudolfem Schlattauerem. Již více než sto let se věnuje ručnímu tkaní klasických gobelínů, originálních ručně vázaných koberců a s více než padesátiletou tradicí restauruje historické tapiserie. Při exkurzích mají návštěvníci možnost prohlédnout si tkalcovské vybavení z přelomu 19. a 20. století (tkalcovské stavy, postřihovačku, přadenovačku, skačku), na kterém dodnes pracují zkušené tkadleny a vazačky. (Pokračování textu…)