Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Září, 2007:

Najděte si vlastní bydlení

logontr.jpgHledáte nový byt, dům, nebo pozemek na prodej? Chcete si pronajmout byt či postavit vlastní dům? Potom jistě využijete nabídky realitního serveru NetRealit.cz , který nabízí inzerci více než 200 realitních kanceláří z celé ČR. Snadné a rychlé hledání, intuitivní navigace vás přivede rychle k cíli a poskytne ucelený pohled na realitní trh. (Pokračování textu…)

Hrad Veveří

OK4.jpgVeveří patří k nejstarším moravským hradům. Jeho předchůdcem byl opevněný dvorec údělných moravských knížat snad již z poloviny jedenáctého století v těsném sousedství – předpolí – dnešního hradu, jehož jediným pozůstatkem je románský tribunový kostelík Panny Marie. Na části hradiště, která pravděpodobně sloužila jako akropole, byl později, v první polovině třináctého století, vystavěn románský zeměpanský lovecký hrad. Jeho hlavním objektem byl mohutný donjon – hranolová obytná věž, která dodnes stojí na nejlépe chráněném místě na samém konci ostrohu. Jen o málo později, asi v polovině třináctého století, byl v sousedství donjonu založen přední hrad s velkou válcovou věží a palácem. (Pokračování textu…)

Pernštejn

OK5.jpgNa jednom ze skalnatých ostrohů Českomoravské vysočiny, nad soutokem Svratky a Nedvědičky, stojí nad městečkem Nedvědicí jeden z nejzachovalejších a nejkrásnějších hradů střední Evropy – Pernštejn. Název hradu je zřejmě odvozeninou od německého “Bárenstein”, tj. “Medvědí hrad”. K tomuto výkladu vedou i názvy potoka Nedvědičky a městečka Nedvědice. (Pokračování textu…)

Tišnov – klášter Porta Coeli

OK11.jpgNejvýraznější památkou v okolí Tišnova je cisterciánský klášter Porta Coeli, který však leží v katastrálním území vesnice Předklášteří. Klášter stojí asi 2 km od tišnovského náměstí. Klášter Porta Coeli (latinsky Brána nebes) je raně gotický klášter v Předklášteří u Tišnova v okrese Brno-venkov. Poprvé je jediný moravský ženský cisterciácký klášter zmiňován roku 1233. Byl založen pravděpodobně o tři roky dříve Konstancií Uherskou, vdovou po Přemyslu Otakarovi I. (Pokračování textu…)

Jaderná elektrárna Dukovany

Jaderná elektrárna Dukovany

Elektrárna Dukovany je první jadernou elektrárnou v ČR.
Má instalovaný elektrický výkon 1 760 MW. Leží se asi 30 km jihovýchodně od Třebíče, v trojúhelníku, který je vymezen obcemi Dukovany, Slavětice a Rouchovany. (Pokračování textu…)

Lipenecký obr 2007 – fotky z akce

DSC_5599.JPGSkvělá přehlídka obřích modelů v Praze – Lipencích , Lipenecký obr, byl letos poznamenaný nepřízní počasí a dopravním kolapsem na Strakonické ulici a tím pádem v téměř celé Praze. Návštěvníků i vystavovatelů bylo znatelně méně, ale neubralo to na nádherných vystoupeních a ukázkách letecké akrobacie. Připravili jsme pro vás několik fotek z této akce, zbytek můžete vidět ve fotogalerii. (Pokračování textu…)