Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Srpen, 2007:

Vyhlídkový vláček – Černá studnice

Oblast Pěnčínska je turisticky velmi zajímavá vláček – Černá Studnice a skýtá mnoho historických a přírodních památek. Aby se mohli návštěvníkům blíže se seznámit s těmito zajímavostmi, je pro ně připravena vyjížďka silničním vláčkem s možností shlédnout tyto památky. (Pokračování textu…)

Lipenecký obr 2007

Jako každý rok na podzim, tak i letos pořádá Modelklub Lipence akci zvanou “Lipenecký obr”, setkání obřích modelů letadel.
Informace z oficiálních WW stránek modelklubu Lipence:
8.9.-9.9. 2007 se koná již 9. ročník tradiční letové přehlídky obřích modelů. Budou vítány všechny modely jakýchkoli leteckých ér, motorové modely, turbínové modely, modely na pohon elektro, větroně, letové ukázky ve skupinách apod. Chceme tím vytvořit akci zajímavější, jak pro piloty, tak i diváky. (Pokračování textu…)

Westernové městečko Boskovice Wild West

DSC_3903.JPGPři naší dovolené v Moravském krasu jsme navštívili s dětmi i westernové městečko Wild West v Boskovicích. Prostředí evokuje doby divokého západu a napomáhá tomu i zasazení do borovicového lesa s pisčitým podkladem. Kromě řady atrakcí pro děti – jízda na poníkovi, střelba z luku, hod oštěpem či jízda na býkovi, se tu konají i představení pro dospělé. (Pokračování textu…)

Občerstvení na výletech – nestojí rodiče o zdravé jídlo pro děti?

Minulý měsíc jsme prožili týden dovolené v Moravském Krasu. Ubytováni jsme byli v útulném hotelu Panorama Blansko a denně s dětmi podnikali výlety za poznáním. Jak je u celodenních výletů zvykem, obědvali jsme v restauracích či pizzériích. Naše snaha poskytnout dětem zdravé jídlo vyšla bohužel naprázdno. Pohostinská zařízení ještě nejsou připravena na požadavky rodičů s dětmi. (Pokračování textu…)

Hotel Panorama Blansko – naprostá spokojenost

DSC_3169.JPGPři naší dovolené v Moravském krasu jsme využili služeb cestovní kanceláře Čedok a objednali si týdenní pobyt v hotelu Panorama v Blansku – Češkovicích. Důležité pro nás bylo, že je to rodinný hotel připravený na pobyt děti, má vnitřní i venkovní bazén a je blízko všech zajímavých míst, které jsme chtěli navštívit.
Prostředí v hotelu je čisté, upravené, jednání personálu je na velmi dobré úrovni. WC i sprcha na pokoji byly čisté, pokoje uklizené. I problém s neseriozností Čedoku vyřešili k naší spokojenosti. Čedok nás mylně informoval, že vstupné do vnitřního bazénu je jen symbolické, max. 50 Kč na osobu. Přitom však cena vstupu je 250 Kč, v ceně je totiž wellness zařízení , whirpool apod. Manažerka hotelu nám však vyšla vstříc a umožnila nám pobyt v bazénu za cenu, kterou nám Čedok sdělil. Musíme ocenit i kvalitu a množství jídla, které jsme jako polopenzi dostávali. (Pokračování textu…)

Výlet lodí po brněnské přehradě

DSC_3009.JPGPři naší dovolené v Blansku – Češkovicích jsme zavítali i na projížďku elektrickou lodí na Brněnské přehradě. Vyjížděli jsme z Veverské Bitýšky (kde jsme chvíli bloudili, než jsme našli přístaviště), a téměř osamocení jeli lodí cca 70 minut, s deseti zastávkami, do cíle – Bystrce v Brně, kde jsme dali oběd a za dvě hodiny opět nasedli na loď, teď už značně obsazenou a vyrazili zpět do Veverské Bitýšky. (Pokračování textu…)